Повернутися до звичайного режиму

Шановні читачі!

Раді вітати Вас на нашому сайті!

3 червня 2022 року

У війни недитяче обличчя...

Сьогодні до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського завітала група поважних гостей у складі :

української дитячої письменниці Катерини Єгорушкіної, виконавчого директора

БФ,, Бібліотечна країна'' Люсьєни Шум, директора дитячого приватного садочку з Вишгороду Мар'яни Ткач, та американських журналістів.

Письменниця Катерина Єгорушкіна відгукнулась однією з перших на висвітлення в дитячій літературі теми сучасної війни.Уже готується до друку у видавництві ,,Віват'' книга ,,Мої вимушені канікули''.

Зараз вона збирає спогади очевидців, зокрема дітей для нової книги, тому ми попередньо запросили на зустріч з письменницею наших юних і дорослих читачів.

Кожен поділився своїми спогадами, переживаннями, думками про жахіття війни, які зараз відчуває вся Україна.

Особливо вразили письменницю спогади Тетяни Федорової та Олени Дараган ,яким довелося пережити повністю окупацію в Ірпені і Бучі, та недитячі роздуми про війну ірпінських дівчаток Аліни, Поліни і Єви.

Надіємося, що почуте увійде до нової книги письменниці.1 червня 2022 року

Головне бажання дітей України - ,,Я хочу миру''

Сьогодні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського долучилася до великого Свята, яке проходило в центрі міста з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Книжкові виставки, вікторини, зустріч з письменником Олександром Есауловим, майстер- класи з виготовлення патріотичних сувенірів для наших Захисників- все це принесло задоволення маленьким ірпінчанам!

Сьогодні Захисники роблять все, щоб захистити майбутнє України і щасливе дитинство маленьких українців!

/Files/images/010622/захист дітей 1.jpg
30 травня 2022 року

Поетична зустріч друзів по перу

Війна різко змінила наше життя, принесла біль і нещастя, матеріальні втрати майже в кожну родину... Втікаючи від загарбників покинули свої домівки мільйони українців.

Сьогодні багато ірпінців повернулись додому, бо краще рідної землі немає ніде.

Вже в ,, рідних гніздах'' і більшість наших учасників міської літературної студії ,,Дебют''.

Сьогодні відбулась тепла зустріч друзів в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського ,на якій кожен розповів про свої болючі спогади, дехто вилив їх і в поетичні рядки .

Завітав на зустріч і письменник Валентин Собчук.

Тримаємось, зігріваємо наші серця дружбою і щирим словом, віримо в скору перемогу!

,,Той чуб козацький : Шлях Молочний,

Сивіє небом віковіч...

Настане час, я знаю точно,

Коли зберемося опліч!

І побратаємось панове,

У Вірі й Єдності своїй,

І Воля наша стане знову

На Україні дорогій!

Скуштуєм чистої любові-

З священних дідових криниць...

Затеплимо у храмах нові

Свічки, як відблиски зіниць...''

Володимир Симоненко


29 травня 2022 року

,, До душі- душа''

Сьогодні відзначає свій 40- літній ювілей відома українська поетеса, наша землячка, Юлія Бережко- Камінська.

,, Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко- Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості...''- писав про неї відомий український поет Іван Драч.

В Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського було організовано чимало літературно- музичних і творчих вечорів, презентацій книг в переповненій читальній залі, на яких звучало вишукане і стильне поетичне слово пані Юлії ,,пошепки і вголос'', наповнювало світлом душі і серця шанувальників таланту поетеси.

В нашій бібліотеці є колекція її поетичних збірок з дарчими надписами читачам, тож радимо ознайомитися з творчістю майстрині українського слова!

,,Так хочеться жити,'' бо є ,,задля чого жити'', знову зустрітися з Вами , пані Юліє в Ірпені, Бучі, організувати презентацію вашої нової збірки!

Мирного Вам неба, хай наповнюється джерело творчого натхнення, завжди будуть поруч рідні і близькі, додають сили рідні стіни і квітне Ваш поетичний Сад!!!❤️❤️❤️

,,Як пахне цвіт і персиків,і вишень,

Уся моя земля у цім цвіту!

А що нам треба? Нам би тільки вижити,

Не обірватись різко на льоту,

Не перестати йти ,куди ідеться- Одна вершина - і уся в стежках!

А що нам треба?

Багатіти серцем- І не скупіти в лагідних словах...''


27 травня 2022 року

Ірпінці, ви неймовірні!

Сьогодні для міста-побратима Піш в Польщі було зібрано 280 книг. Вже завтра вони вирушать до бібліотеки цього міста! Дякую кожному! Нас не подолає жоден ворог!

Особлива подяка

Видавництво Перун

Видавництво Саміт-Книга

Мережі магазинів "Книго-ленд"


22 лютого 2022 року

Нескорена Олена Теліга(1906-1942)

80 років тому в Бабиному яру була розстріляна разом з соратниками поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН, борець за незалежність України, 36- літня Олена Теліга.

Вона стала одним із символів нескореності духу і сили переконання, свідомим і рішучим фанатиком ідеї незалежності України.

,, Українську державу треба здобувати героїчною самопожертвою, бо ніхто її не піднесе на золотій таці. Українську державу треба будувати у свідомості кожного українця... Але для цього треба самому горіти цією незгасною вірою...Якщо ти гориш, тоді і інших здатний запалити ''- писала вона.

Літературний вечір пам'яті Олени Теліги відбувся сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою ,,Олена Теліга- голос мужнього покоління'', її біографією , поезіями і публіцистикою, переглянули чудовий документальний фільм ,,Олена Теліга : Приватний лист світові''.

Творчість гордої українки з державницьким мисленням,- не в архівах минулого, а обернена в майбутнє, з її гострим і ніжним словом , актуальним сьогодні, як ніколи, звіряймо і ми свої помисли!


16 лютого 2022 року

Українці єднаймося! Наша сила- в єдності!

Сьогодні Ірпінці об'єдналися навколо України. Палкі промови, усмішки, але не це було головне. Головним був Дух Громади і Любов до України. В повітрі вітало - нас можна завоювати, але підкорити ніколи. Ми будемо чинити опір. Не треба нас лякати днями і годинами вторгнення. Ми є Ми.

Сьогодні ми отримали стратегічну і моральну перевагу - повну підтримку цивілізованого світу і зброю. Зважаючи на наше геополітичне розташування, сильними ми будемо тоді, коли матимемо національну єдність і мету. Безпека і захист від московитів і "русского міру" мають стати Національною ідеєю, ідеєю збереження державності для сильного народу і сильних духом людей.

Пора покінчити з шизофренічною мішаниною у власній голові та припинити популістичну політику. Популізм - це імпотентне себезаспокоювання, на зразок "аби не було гірше". Не маємо права гратися у "братів-слов'ян". Коли була Україна, на місті москви були болота. До діла, до спротиву, до боротьби за власну Гідність і Честь. З Україною в серці і зі зброєю в руках.

Віримо в себе. Віримо в військо.

Віримо в Україну!!! Все буде Україна!!!

Всі разом: Слава Україні!!!

І заключний штришок: Дякую організаторам і звичайним Ірпінцям за Гідність і Любов до України. Цей тест ми виграли. Програла промосковська ОПЗЖ, більшість депутатів втекли, і не до росії, а на Захід. Вони на всіх ТБ кричали, що Українці це фашисти. Але при цих "фашистах" ходили на засідання ВР, голосували, звали путіна, їли, їздили на машинах. А як тільки мали прийти "руські брати слов'яни" звільняти їх від "фашистів", вони втекли до "гнилої Європи". Якесь диво по опзжовськи? Чи не так?

Свою Україну любіть,

Любіть її во врем'я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть''-

Вчив нас наш Тарас Шевченко!


9 лютого 2022 року

Ірпінь - територія читання!

З 9 по 16 лютого в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського проходитиме ,,Дегустація книжкових новинок'', які придбала бібліотека за кошти міського бюджету у 2021році.

На тематичних стендах представлено 361 книгу з різних актуальних тем, українську і світову художню літературу.

За останньою статистикою в Україні є 1 книгарня на 160-200 тис. мешканців, книга випадає з поля зору читачів і, як результат - втрачається звичка читати. Тому стати читачем бібліотек - вихід для книголюбів.

Тож чекаємо вас в бібліотеці, щоб насолодитися атмосферою читання і пізнання, саморозвитку і позитивних емоцій!


26 січня 2022 року

Євген Гуцало: дзеркало письменницької душі

26 січня у літературно- мистецькій вітальні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбувся літературний вечір, присвячений 85- річниці з дня народження Євгена Гуцала(1937-1995)- українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста, лауреата чотирьох літературних премій.

В його творчому доробку понад 400 оповідань, 20 повістей, кілька романів, 4 збірки поезій, книги для дітей та публіцистика.

,,Він заговорив про українську людину її мовою, тією інтонацією виповідання себе, яку звичайна людина чує в собі, але часто не може висловити, не має хисту перетворити в слова.І тоді на допомогу їй приходить такий письменник - характерник, як Євген Гуцало, і виповідає те, що живе в людині, тривожить, мучить, тішить і печалить її душу, що є її внутрішнім, а отже- справжнім Я''- написав літературознавець Микола Жулинський.

Переглянувши відео- презентацію про життєвий і творчий шлях письменника, учасники заходу мали можливість зустрітися і з гостями- дружиною Ларисою Петрівною і сином Дмитром Гуцало. Вони поділились спогадами, а також Дмитро виконав пісні на слова батька.

Майже 20 років у 70-х- 90-х роках Євген Гуцало творив у Будинку письменників, тут йому добре працювалось.

З метою вшанування пам'яті письменника, одна з вулиць Ірпеня названа на його честь.

Отож хочете почитати хорошу пейзажну чи патріотичну лірику, познайомитися з різними типами характерів українців, сміливо беріть до рук книги Євгена Гуцала, які захоплять вас уже з перших сторінок.

У нашій бібліотеці є великий вибір творів цього майстра українського слова.

Учасниками заходу були творча інтелігенція, працівники культури, студенти Ірпінського фахового коледжу НУБіП України.


14 січня 2022 року

Новорічні щедрування в Ірпені

В день старого Нового року колектив Михайлівсько-Рубежівського сільського будинку культури вітав Ірпінську громаду з Новорічними і Різдвяними святами!

Багатий репертуар щедрівок, чудове їх виконання, яскраві українські костюми зачарували нас.

Порадувало, що любов до пісні об'єднала людей різних за віком і професіями, колоритних, веселих, щирих.

Українське село живе, працює, співає, дивує!

А щедрувальники були в захопленні від нашої бібліотеки, і ми запропонували їм творчу співпрацю у проведенні культурно-мистецьких заходів в Ірпені і Рубежівці. В Новий рік з новими ідеями!11 січня 2022 року


30 грудня 2021 року

,,Вже рік старий за обрії пливе.

Уже й новий стоїть на виднокрузі.

Хай у Новому буде все нове,-

Старі лиш вина, істини і друзі.''( Ліна Костенко)

Колектив Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського та її філій щиро вітають всіх з Новим роком і Різдвом Христовим!

Дякуємо міській владі, колегам, партнерам, митцям, друзям та нашим шановним читачам, що були з нами упродовж 2021 року!

Нас об'єднує патріотизм і любов до України, щирість сердець і взаємодопомога, любов до книги і творчості, радість спілкування з талановитими людьми.

Бажаємо всім здоров'я, мирного неба, досягнення нових вершин і самореалізації, родинного затишку і благополуччя, побільше радісних моментів у житті, які переходять у приємні спогади, незабутніх вражень від прочитаних книг!

Ми завжди радо чекаємо на вас, готові до творчої співпраці задля гармонійного розвитку жителів нашої Ірпінської територіальної громади!


17 грудня 2021 року

,,Миколай, Миколай, ти до нас завітай...!''

Напевно кожна дитина з нетерпінням чекає на День святого Миколая.

Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних діток: іграшки, солодощі та, звичайно, ж книжки.

Свої твори про святого Миколая подарували юним читачам багато українських письменників і вони є в Ірпінська дитяча бібліотека .

Напередодні свята Миколая до міської бібліотеки завітали на народознавчу мандрівку учні ірпінської приватної сімейної школи ,,I АМ '' ( директор школи Анна Євсюкова- Мурза і вчителька Інна Негода) .

В бібліотеці створена дивовижна святкова атмосфера новорічних свят : яскраві виставки інсталяції, книжкові виставки та виставки етноляльок заслуженого майстра народної творчості України , нашої землячки Тетяни Федорової.

Діти з захопленням переглянули виставки і нові книжки, поспілкувались з майстринею та бібліотекарями, прослухали народознавчу бесіду про традиції святкування на Україні зимових свят.

Запрошуємо вас до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського поринути в атмосферу прийдешніх Новорічних свят!


2 грудня 2021 року

Протидіймо домашньому насильству!

Бо це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування, це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати !

Сьогодні в Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського відбувся круглий стіл на тему,, Алгоритм дії щодо раннього виявлення випадків домашнього насильства''.

В ньому прийняли участь Дисківська Н.Ю- головний спеціаліст служби у справах дітей та сім'ї ІМР, старший інспектор СЮП Бучанського РУП ,майор поліції ПрядкоВ.А.,капітани поліції Лісицька А.Ю. та Коваль О.М., Білецька Т.В., поліцейські офіцери Ірпінської ТГ Бобко В.Ю. та Новікова М.В., капелан поліції ГФ,,Капеланський патруль'' Андрій Клюшев, головний спеціаліст управління освіти і науки ІМР Білецька Т.В. та шкільні психологи.

Всі разом обговорили проблеми та шляхи їх вирішення, отримали алгоритм дії стосовно звернення до відповідних служб.

З зацікавленістю прослухали учасники круглого столу пропозицію бібліотеки щодо проведення у наступному році спільних масових заходів - правових діалогів, вечорів діалогів ,, Традиції нашої сім'ї'', виставок ,,З бабусиної скрині'', конкурсів сімей ерудитів, днів родини,, З мамою і татом - до бібліотеки'', зустрічей з психологами, днів інформації ,,Я маю право'' .

Приємно вразив присутніх також широкий вибір літератури з правознавства та психології спілкування в родині, огляд яких провела завідувачка відділу обслуговування читачів міської бібліотеки Комаренко Л.О.

Краще попередити насилля і активно займатися профілактикою цієї проблеми!


20 травня 2021 року

Творчий вечір Євгенії Шудрі

Євгенія Шудря - ірпінська майстриня-вишивальниця, авторка книги «Оранта нашої світлиці». З нагоди 80-річчя майстрині в Ірпінській центральній бібліотеці відбувся її творчий вечір.

В Ірпені відзначили 80-річний ювілей відомої вишивальниці


11 травня 2021 року

Ювілей Леоніда Закордонця

11 травня святкує свій ювілей лікар від Бога, чудовий поет, прекрасна людина і справжній друг нашої бібліотеки Леонід Олексійович Закордонець. Не вистачить слів, щоб висловити всі найкращі побажання та слова подяки за професійну і творчу діяльність, за добре серце і щиру душу! А найперше, що хочеться побажати - це міцного-міцного здоров'я, а ще удачі та подальшої співпраці!

Поет Леонід Закордонець - ювіляр!25 березня 2021 року

Зустріч з художником Інокентієм Коршуновим

Ірпінський художник-графік, книжковий ілюстратор Інокентій Коршунов отримав стипендію голови Київської облдержадміністрації видатним діячам культури області. Чим живе митець сьогодні і які має плани на майбутнє, дізнавалися журналісти ITV.

Художник Коршунов з Ірпеня отримав стипендію голови КОДАЗ А В І Т А Й Т Е ДО Н А С !

Завжди раді Вас бачити

Щоб ознайомитися з попередніми подіями - зверніться до Архіву новин