Шановні читачі!

Раді вітати Вас на нашому сайті!

27 травня 2023 року

Прийшла дуже сумна звістка.

Передчасно, на 71 році життя, закінчилось земне життя нашого земляка, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС , відомого письменника Олександра Єсаулова.

Він був доброю, світлою людиною.

З щирою посмішкою він часто приходив до міської бібліотеки, був учасником багатьох літературних заходів, відвідував навчальні заклади міста і любив зустрічатись з дітьми .

Олександр Юрійович написав багато добрих і цікавих книг, які користувались попитом читачів.

Світла і вічна пам'ять світлій людині!

Висловлюємо глибокі співчуття родині.


27 травня 2023 року

Літературні зустрічі вихідного дня

Завершили свою роботу курси з вивчення української мови ,які працювали при Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського з вересня по квітень, але продовжує свою роботу розмовний клуб ,, Спілкуймося українською '', заняття якого відбуваються кожну другу і четверту суботу місяця о 12.00 в бібліотеці.

Тут проходять цікаві літературні і краєзнавчі години, презентації книг, зустрічі з творчими людьми, перегляди художніх фільмів із циклу ,,Книга, прочитана екраном'' та інші.

Сьогодні відбулась літературна година по творчості Ліни Костенко.

,, Наше щастя, що у нас є Ліна Костенко. Не треба кращої об'єднавчої ідеї - до того повно і об'ємно виписані нею поворотні моменти нашої історії, найпотаємніші закутки національного характеру і заповідані нам предками закони честі та справедливості''- написала Ніла Висоцька, наша землячка, поетеса і краєзнавець . Вона залишила нам свою краєзнавчу книгу ,,Ірпінь невичерпний '', до якої входять розповіді про багатьох видатних діячів літератури і мистецтва, які проживали в Ірпені.

Саме вона дослідила, що Ліна Костенко бувала в Ірпені в Будинку творчості письменників у 60-70х роках, пізніше проживала влітку у будинку відомого перекладача Григорія Кочура, а також 40-ка літня опальна поетеса прожила майже рік у 1970-1971 році в будиночку

інтелігентної жінки Олімпіади Гринчишиної , який тоді знаходився у сосновому лісі , поруч з будинком перекладача Дмитра Паламарчука. Нині тут сквер художника Володимира Сидорука.

,,Недумано, негадано Забігла в глухомань,

Де сосни пахнуть ладаном В кадильниці світань.

Де вечір пахне м'ятою, Аж холодно джмелю.

А я тебе, а я тебе, А я тебе люблю!...''.

А ось ще один зимовий вірш!

,, Які щасливі очі у казок! Я прокидаюсь, серце калатає.

Зима стоїть персидська, як бузок, І жоден птах її не хилитає.

Мої палаци, вежі крижані, Я в першу мить не знаю навіть, де я,-

Чи там,в дитинстві, чи іще у сні, Чи в Ірпені, чи в царстві Берендея .

Я в першу мить не знаю, що це -я, Сосновий світ здивовано вивчаю.

Я прокидаюсь.І твоє ім'я Наповнить душу сонцем і печаллю...''

Тут написано цикл поезій, які вважаються вершиною жіночої лірики. Поетеса присвятила їх своєму другому чоловіку- Василю Цвіркунову.

На засіданні розмовного клубу учасники переглянули відеофільм про життя поетеси, прослухали поезії у її виконанні, прочитали також неперевершену патріотичну і пейзажну лірику Ліни Костенко.

,,Поезія- це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі ''- писала вона.

На наступному засіданні клубу 10 червня о 12.00 відбудеться зустріч з Марією Кочур- актрисою театру і кіно, директором літературного музею Григорія Кочура в Ірпені.

Долучайтесь до розмовного клубу ,,Спілкуймося українською'' !


18 травня 2023 року
Вишиванка - генетичний код української нації

Вже стало доброю традицією відзначати в Україні у третій четвер травня Всесвітній день вишиванки.

Напередодні свята в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулась народознавча година ,,Вишиванка - молитва без слів ''.

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження .

Ще скіфи мали одяг, прикрашений вишивкою, а елементи сучасної вишивки перегукуються з орнаментами посуду племен трипільської культури.

Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику , а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Перш ніж почати вишивати, дівчина постилась , молилася і мила руки.

В давнину вишиту сорочку не можна було купити. Кожна дівчина, навіть знатного роду, повинна була уміти вишивати. Їй треба було наготувати на посаг і на все життя від 50 до 80 буденних та святкових сорочок.

Наречена перед весіллям зобов'язана була вишити особливу святкову сорочку своєму нареченому.

Першу сорочку новонародженому малюкові шили з ношених батьківських речей , бо вірили, що в цьому одязі зберігається батьківська енергія, яка захистить дитину від хвороб.

У кожному регіоні України техніка вишивання , орнамент, кольори є різні. У наш час дослідники вишивки налічують 20 технік вишивки та 200 старовинних швів. Важливо, щоб на зворотному боці вишитої сорочки не було вузликів , які ,як вважалось, можуть стати причиною помилок і нещасть в житті людини.

Вишивка однієї сорочки може займати від двох тижнів до трьох років, в залежності від складності техніки.

Кожен візерунок ,кожна деталь тут має своє значення, свою роль - оберегову чи сакральну.

,, Взагалі вишита українська сорочка є політичним символом. І в цьому її унікальність.

Ми знаємо чимало історій, коли винятково за носіння вишитої сорочки могли людину ув'язнити, відправити в Сибір. Вишиванка- це символ української боротьби і спротиву. Одягнути українську вишиванку - це те саме, що вийти з жовто- блакитним стягом ''- сказала Леся Воронюк, ініціаторка відзначення Дня вишиванки у 2006 році у стінах Чернівецького університету.

Ці та інші цікаві факти про вишиванку почули від бібліотекаря Віри Пальчиківської під час відеопрезентації учасники заходу - читачі бібліотеки , творча інтелігенція та студенти Ірпінського фахового коледжу.

Особливого змісту надав святу і виступ художнього керівника ансамблю ,,Українські музики'' Валентини Богданової, яка вийшла в старовинному одязі - юпці і вишитій сорочці 1887 року та коралях , які дістались їй від матері свекрухи з Білогородки на Київщині.

А потім ансамбль подарував глядачам чудове виконання пісень ,,Мамина сорочка'' , ,, Вишивала дівчина вишиванку '' та ,,Два кольори''.

Власниця приватного музею українознавства в Ірпені Світлана Кушнір теж представила на виставці 3 раритетних вишитих сорочки, яким більше 120 років, вони перейшли їй у спадок від свекрухи.

Пройшовши вікову історію, українська вишиванка залишається нашим генетичним кодом, душею українського народу та витвором його багатої творчої фантазії та уяви!

Одягаймо вишиванку, пишаймося своєю патріотичною історією, бережімо і передаваймо нащадкам наші традиції!


14 травня 2023 року

Матінка - ангел на землі !

Мама, ненька, матуся..Всьому початок, берегиня роду людського, безперервний зв'язок поколінь...

Незмірну любов, ласку, тепло, ніжність дарує вона своїм дітям.

Їй так мало треба для щастя - щоб діти були здорові, щоб не скупилися на добрі , ніжні слова, щоб знайшли себе у житті і стали щасливими.

За кожною геніальною людиною, за всіма здобутками людства стоять матері, які в ранньому дитинстві створюють міцний фундамент її особистості, світогляду, освіти.

Напередодні Свята матері в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського бібліотечні працівники разом з учасниками розмовного клубу ,,Спілкуймося українською '' провели літературно- музичну годину ,,Мама- одне слово, вічний сенс !''.

Познайомилися з цікавою історією Свята матері, яке вперше в Україні розпочали відзначати в Галичині у 1929 році.

У цей день люди в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, де правилися молебні за здоров'я матерів, і упокій померлих.Матері просили щасливої долі своїм дітям, часто вели їх до першого причастя.

Потім жителі громади йшли вулицями міста чи села під звуки музики, з квітами в руках на площу, де відбувалося свято. Звучали пісні, вірші, ставилися вистави, організовувались виставки робіт декоративного мистецтва на честь матерів.

З усіх усюд з'їжджалися до рідної домівки діти, а мати пригощала їх найсмачнішими стравами.

Під матусиною вишнею чи грушею закопували кусник хліба, зерно і дрібні гроші, ,,щоб у добрі та спокої довіку бути'', а потім обсипали матір росяними пелюстками яблуневого цвіту.

А ті, кому вже не було до кого поспішати, ставили на знак пам'яті свічку під образами Богородиці, несли на могили матерів дві яблуневі і грушеві гілочки.

У 1939 році радянська влада заборонила це свято. Воно повернулося в Україну у 1990 році завдяки зусиллям жіночих громадських організацій, а пізніше було затверджено законодавчо.

Учасники святкового заходу в бібліотеці прослухали і ряд поезій про святу материнську любов, яку оспівано в тисячах поезій та прозових творах у виконанні Світлани Кушнір, поділились також родинними спогадами про матусь.

Із задоволенням прослухали всі і поетичні шедеври багатьох майстрів українського слова, які були покладені на музику і стали народними піснями .

Серед них- ,,Мамина вишня'', а також незрівнянно душевні ,,Пісня про матір '' та ,,Мамо, вечір догоря...'' на слова Бориса Олійника.

Вічна і світла пам'ять матусі, яка ,,прибрала планету'', ,,навчила дітей, як по совісті жити й тихо пішла за межу '', а тепер ,,немов зоря , даленіє в небесах, даленіє, як за віями сльоза ''.

Спішімо віддячувати нашим ненькам ще за життя, щоб потім не жалкувати, як їх не стане!


11 травня 2023 року

Сьогодні відзначає свій День народження відомий український письменник, наш земляк Леонід Закордонець.

Він автор 27 поетичних і прозових книг.

Його твори є духовними оберегами української душі, сповнені патріотизму і любові до свого рідного краю та Приірпіння, ліричні, теплі та ніжні.

Цілий ряд поезій поета покладено на музику українськими композиторами М.Катричком, В.Аксьоненком, С.Крижанівським.

Понад 60 років поет бере участь у літературному процесі в Україні, є лауреатом багатьох літературних премій: імені А.Малишка(1999), імені Г. Косинки(2005), ім.Дмитра Луценка (2017),а також заслуженим діячем мистецтв України (2001) та довічним державним стипендіатом (з 2015 року).

Піввіку Леонід Закордонець, уродженець Хмельниччини, проживає на Приірпінні. Закінчивши Київський медичний інститут, більше 40 років працював у медичних закладах і санаторіях Приірпіння.

Леонід Олексійович частий гість нашої Ірпінської міської публічної бібліотеки ім. Максима Рильського, є активним читачем і учасником літературно- мистецьких заходів.

Шановний Леоніде Олексійовичу! Прийміть щирі вітання з Днем народження!

Нехай і надалі не пересихає русло Вашого творчого натхнення і не міліють води життєдайного слова, яке Ви несете своїм читачам.

Бажаємо Вам родинного затишку, гарних спонсорів і відданих читачів!

Многая літа в здоров'ї і творчості!


8 травня 2023 року

1939- 1945.

Пам'ятаємо.Перемагаємо!

"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани", - Максим Рильський, український письменник.

Друга світова війна – це трагедія і гуманітарна катастрофа, яка коштувала життя мільйонам людей і завдала непоправних втрат людській цивілізації та культурі. Для України та українського народу ця війна є особливо болісною. Через неї пройшла кожна українська родина. На фронтах, у тилу, в окопах. Не шкодуючи ні тіла, ані власного життя. Лихо світового масштабу, що назавжди закарбувалося у пам’яті та історії. Українські воїни мужньо та героїчно захищали свою землю від загарбників. А ми повинні пам’ятати, якою була ця війна та яку ціну за неї довелося заплатити.

Для відвідувачів Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського оформлена героїко-патріотична зона «Друга світова війна. Події. Факти. Документи». Матеріали і книги, які представлені читачам, описують не лише історичні факти про Другу світову війну, а й розповідають про героїчний подвиг українського народу, про дружбу, кохання, надію, горе, смерть, радість, самопожертву та самовіддане бажання допомогти іншим.


29 квітня 2023 року

Рідна мова - серце нації !...

29 квітня відбулося останнє заняття навчальних курсів ,,Опануй українську мову'', які працювали на базі Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського з вересня 2022 року по квітень 2023 року.

Вони були засновані спільно з центром професійного розвитку педагогічних працівників Ірпінської міської ради за сприяння в.о. директора центру пані Надії Сєркової.

До безкоштовних офлайн занять активно долучилися 7 викладачів української мови закладів освіти Ірпеня, які щотижня, по суботах , навчали бажаючих правильно писати, говорити і вільно володіти мовою.

Сьогодні слухачі курсів здали тести на знання мови викладачам Людмилі Комісаренко та Галині Касянчук , отримали сертифікати і щиро подякували учителям за отримані знання.

Всі викладачі також отримали Подяки від відділу культури, національностей і релігій за активну громадську позицію та участь у навчальних курсах за підписом начальника відділу Євгенії Антонюк.

На завершення святкового заходу виступив чудовий ансамбль міського будинку культури ,,Українські музики'' з неперевершеним виконанням українських народних і патріотичних пісень його солісткою Валентиною Богдановою .

,, Українська пісня - це бездонна душа українського народу, це його слава, це геніальна поетична біографія ...''- писав Олександр Довженко.

Надалі для шанувальників рідної мови при міській бібліотеці продовжуватиме працювати розмовний клуб ,,Спілкуймося українською '' кожної 2- ї та 4-ї суботи місяця.

Долучайтесь, всі бажаючі до інтелектуального спілкування!


27 квітня 2023 року " Блюз нескореного Ірпеня" ...

Чудовий патріотичний творчий вечір подарував сьогодні ірпінцям Олександр Редич - відомий поет- бард, лауреат багатьох музичних конкурсів.

В Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського зібрались шанувальники його таланту - творча інтелігенція міста, колеги, рідні, працівники культури.

Олександр Редич підготував відеопрезентацію на тему сучасної війни в Україні і майстерно виконав патріотично-ліричні пісні на власні поезії, а також на поетичні твори Сергія Рожновського і Юлії Бережко- Камінської, зарубіжних поетів .

У вечорі прийняли участь Євгенія Антонюк- начальник відділу культури, національностей і релігій ІМР , письменник Сергій Мартинюк- учасник ТРО Ірпеня, поет Володимир Симоненко , поет Юрій Власенко, піаніст Михайло Самохвалов, група волонтерів та інші.

Захоплення музичною творчістю є другим ,,я'' Олександра Редича- кандидата економічних наук, доцента кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Державного податкового університету , в якому він працює майже 35 років .

Дякуємо щиро за гарний вечір і бажаємо натхнення і подальших успіхів у творчості Вам, пане Олександре!

Все буде Україна! Ми ,, приречені перемагати!''


26 квітня 2023 року

Пам'ятаймо про Чорнобиль...

Думаймо про майбутнє...

Низький, доземний уклін всім учасникам ліквідації цієї планетарної катастрофи!

Вічна пам'ять тим, хто вже не з нами!

Здоров'я всім нам!

Запрошуємо переглянути ілюстративну книжкову виставку ,, Мужність і біль Чорнобиля ''в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .



19 квітня 2023 року

Радісна новина!

Ми отримали грант на 30000 гривень на книги від українських видавництв!!!

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів у партнерстві з Благодійним фондом "Бібліотечна Країна" (та за участю Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної бібліотеки України для дітей, Державної бібліотеки України для юнацтва) у рамках проєкту "Книжкові гранти" обрали з 975 поданих заяв 30 публічних бібліотек України , які отримають книжки українських видавців 2021-2023 років видання на суму у 30 000 гривень кожна.

Сподіваємося, що ця програма матиме своє продовження, завдяки допомозі наших зарубіжних доброчинців.


13 квітня 2023 року

Великодні візерунки...

Українці готуються, попри все, відзначати Великдень - найсвітліше і найбільш шановане в народі свято .

Святково прикрашений і Арт- простір Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

В ньому представлені яскраві роботи ірпінських майстринь-

вишиті ікони Любові Мазурик, Любові Заворухіної, Світлани Жданової- Барашполець,

крашанки з бісеру і шкатулки Світлани Плеско, етноляльки- моташки Тетяни Федорової та вишиті рушники і пасхальні серветки Ганни Корженівської.

Завітайте на виставку до міської бібліотеки та отримайте естетичне задоволення від святкових робіт!

Запрошуємо також ознайомитися з книжковою виставкою ,,Духовні обрії нації'' та розширити свої знання з народних традицій відзначення Великодня!

Приємних вам Свят у родинному колі під мирним небом України!


8 квітня 2023 року

,,Калиновий шлях'' привів письменників до міської бібліотеки Ірпеня...!

Чудового, сонячного дня, в Ірпені відбулась велика солідарна акція ,, Ірпінь та калина - все буде Україна '' на набережній річки Ірпінь, де було висаджено 300 кущів калини, а в Парку письменників - калину і плодові дерева. В пам'ять про письменника з Харківщини Володимира Вакуленка, вбитого російськими окупантами, посадили вишню.

Кошти для цієї акції - 50 тисяч гривень, зібрали волонтери за три дні. Пройшло також велике літературно- музичне свято за участі митців, журналістів, на якому присутніх частували калиновим борщем , калиновим чаєм та тістечками з калиною.

До Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського також

завітали шановні гості Ірпеня - відома українська письменниця Ірен Роздобудько, молоді письменниці , Лауреати міжнародного конкурсу ,,Коронація слова '' Оксамитка Блажевська, Анастасія Куликова, Марина Єщенко, Мирослава Макаревич, які подарували нашій бібліотеці свої твори.

Тепер є в нашій бібліотеці і книга письменника Володимира Вакуленка ,,Татусева книга'', який загинув від рук російських окупантів.

Відвідали бібліотеку і наші друзі, письменники , які проживають в Ірпені, Сергій Мартинюк і Євген Єльпітіфоров.

Щиро дякуємо гостям за увагу та подарунки книголюбам міста - героя Ірпеня !

Ірпінь читає!!!


6 квітня 2023 року

Літературний літопис міста - героя Ірпеня поповнився новою книгою

Сьогодні письменник Валентин Собчук презентував свою книгу ,,Рубікон'' в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

У книзі зібрано розповіді про пекельні лютий- березень 2022 року, коли розпочалася повномасштабна війна росії в Україні, йшли бої за Ірпінь та Приірпіння.

Ірпінь продемонстрував всьому світові не тільки бойовий козацький дух всіх поколінь, а також єдність, яка додавала такої потужної сили, що зупинила багатотисячну армаду рашистів у залізних колонах.

Ірпінь став Незламною фортецею на шляху ворога до столиці України.

На презентації були присутні депутати Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк, Євгенія Ковтун, Петро Король, меценат видання книги Сергій Смаглюк, учасник ТРО Ірпеня, письменник Сергій Мартинюк, громадський діяч Василь Пікулик, учасник літературної студії ,,Дебют'' Володимир Симоненко, читачі та жителі Ірпеня.

Автор подарував бібліотеці свою книгу ,,Рубікон'', яка поповнить краєзнавчий фонд нашого міста.


6 квітня ( четвер) о 12.00 в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбудеться презентація нової книги Валентина Собчука ,,Рубікон'', присвяченої річниці визволення Ірпеня від російських загарбників 28 березня 2022 року.


1 квітня 2023 року

,, Заговори, щоб я тебе побачив...'' - писав ще Сократ.

Культура мовлення - поняття не тільки лінгвістичне, а й педагогічне, психологічне, естетичне і етичне .

Активно розвивати своє мовлення, вчитися усно і письмово викладати свої думки, правильно шукати найкращі варіанти висловлювання

вчилися сьогодні учасники розмовного клубу ,, Спілкуймося українською '' на черговому занятті в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Заняття проводила викладач української мови Лідія Стародуб. Вона закликала всіх присутніх вдосконалювати рідну мову, не ,,засмічувати '' її, вчитися спілкуватись шляхетно і невимушено, адже ,, слово, що йде від серця , проникає в серце''.


28 березня 2023 року

,,Літопис подвигу міста -героя Ірпеня''

З нагоди першої річниці визволення міста від російських загарбників 28 березня в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбувся літературно- музичний патріотичний вечір.

Присутні переглянули уривок з документального відеофільму ,,Форпост.Ірпінь'', ознайомилися з літературно- художніми виданнями про російсько- українську війну , зокрема в Ірпені, які вийшли у світ в цьому році.

Гості вечора поділились болючими спогадами про лютий 2022 року.

Згадала евакуацію з Ірпеня ,,дорогою життя'', проживання в Польщі та зустрічі з популяризації української культури, Марія Кочур - директор приватного музею Григорія Кочура в Ірпені.

Тетяна Федорова, відома етнолялькарка та Світлана Кушнір, засновниця музею українознавства, пережили страшну окупацію в Ірпені.На щастя їх роботи та експонати збереглися.

Сьогодні Тетяна Федорова виготовляє ,,янголиків'' для наших Захисників, а Світлана Кушнір проводить екскурсії у

своєму оновлему музеї.

Поет -бард Олександр Редич, доцент державного податкового університету також поділився спогадами та виконав дві власні пісні -,,Вір, час прийде'' та ,,Приречені перемагати ''.

Володимир Симоненко - поет, член літературної студії ,,Дебют'' згадував початок війни в Гостомелі, де проживає, а також прочитав власні поезії на тему війни.

Майбутнє України, наші діти, розчулили присутніх.

Переможниця міського конкурсу читців Єлизавета Довганич, учениця 9- і класу ІЛІТ, талановито виконала уривок ,, Україно моя'' на початку вечора, а завершили вечір учасниці вокального ансамблю дитячої школи мистецтв імені Михайла Вериківського.

У їх виконанні прозвучали пісні ,,Мій славетний Ірпінь'' та ,,Повір в Україну ''.

Всі учасники заходу пом'янули хвилиною мовчання Захисників Ірпеня та України, які віддали своє життя, щоб ми жили і розбудовували рідне місто - герой Ірпінь


19 березня 1895 р. народився Максим Тадейович Рильський.

Сьогодні у нас подвійне свято - наша бібліотека носить ім’я Максима Рильського, бо його життя тісно пов’язане з Ірпенем.

Ще наприкінці 20-х років ХХ ст. він разом з дружиною та старшим сином Жоржем винаймав кімнату в Ірпені, і родина проживала тут ціле літо, не раз приїздив до Ірпінського будинку творчості письменників.

Будиночок, який збирався придбати М. Рильський, був ще незакінчений, з недобудованою верандою. Ґрунт на садибі – суцільний пісок, росло лише кілька фруктових дерев. Максим Тадейович доклав чимало зусиль до того, щоб перетворити свою ділянку на справжній сад. Особливою гордістю М. Рильського були викохані ним троянди і полуниці. Не раз він згадував їх у віршах.

На ірпінській дачі М. Рильський мав можливість для спокійної творчої праці у будь-яку пору року. Наше місто було для поета особливим джерелом натхнення. Це відчувається в усіх його творах «ірпінського» періоду («Молодий садок», «Ніч колихала так ласкаво…», «Димом котиться весна», «Медитації», «Три ідилії», «В бідне серце моє закрадається вечір покволом» та ін.).

Ідилічне перебування на дачі в Ірпені перервала війна. Під час війни, опинившись в Уфі, а згодом переїхавши до Москви, Максим Тадейович довго нічого не знав про долю ірпінського будиночка. Тільки десь восени 1943 року, перебуваючи з родиною в Москві, Максим Тадейович дізнався від старшого сина Жоржа, який приїхав до них з фронту в короткочасну відпустку, що його будиночок уцілів, тільки в ньому в роки окупації знаходилася місцева поліція. Факт цей болісно вразив письменника, і через рік, у 1944 році він написав вірш «Напис».

В моїм будиночку, в зеленім Ірпені,

Була поліція. Запроданці брудні

Творили над людьми нелюдську тут розправу.

Все глибше грузнучи в липучу твань криваву.

Родина Рильських повернулася до Києва 16 квітня 1944 року. Почався період «освоєння» розграбованої німцями міської квартири і, звичайно, Ірпеня. Ірпінський будиночок війна не зачепила, але з речей, залишених там, нічого не зберіглося. Лише згодом віднайшовся рояль.

Добиратися до Ірпеня тоді було дуже важко, дороги в роки війни були розбиті. Відразу після війни М. Рильський з родиною їздив в Ірпінь переважно поїздом. Поїзди ходили без розкладу і інколи подорож до Ірпеня тривала декілька годин.

Весною 1951 року, закінчивши спорудження двоповерхового будинку в Голосієві, родина М. Рильського виїхала з Ірпеня. Розрослася сім’я, і ірпінський будиночок став тісним. Крім того, у поета було гірке відчуття від усвідомлення того, що його дачу спаплюжили фашисти. Однак, до кінця свого життя М. Рильський згадував Ірпінь і сумував за ним. Так скінчився «ірпінський» період життя не тільки М. Рильського, а і всієї родини.

На голосіївській дачі письменник провів останні тринадцять років життя. Зломлений тяжкою хворобою, він працював до останніх днів, іноді навіть втрачаючи свідомість від болю. В цьому будинку 24 липня 1964 року, не доживши року до свого семидесятиліття, Максим Рильський відійшов у вічність.

В останню путь поета проводжали його улюбленою піснею «Забіліли сніги». Поховали його на Байковому кладовищі.

В 1982 році ірпінські вулиця та провулок Гутенберга були перейменовані на вулицю Рильського та провулок Рильського.


19 березня 2023 року

19 березня день народження Ліни Костенко - однієї з моральних авторитетів нашої нації. Шевченківської лавреатки, премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону - найвищої нагороди Франції.

У неї всенародна любов і шана, її читають і щодня цитують в соцмережах.

Цього дня стільки людей щиро бажають іменинниці здоров"я, довгих років життя і творчого натхнення, нехай Господь почує.

"У кожної нації своя хвороба. У росії - невиліковна", - написала багато років тому Ліна Костенко.У цьому переконалися усі, кому не вірилося.

У радянські часи вона брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. "Епоха несприятлива - ламала іще в колисці геняім хребти"- написала колись Ліна Костенко, але їй хребет зламати не змогли. Понад 15 років вона писала "в стіл", її не друкували, але вона вистояла.

Їй чужі нагороди, регалії: "Політичної біжутерії не ношу". Вона відмовилася від звання Героя України, яким хотів свого часу нагородити Президент України Віктор Ющенко.

Її перший прозовий роман "Записки українського самашедшого" майже цілком "розібрали" на цитати. ЇЇ вірші давно стали піснями.

Довгих років життя і творчої наснаги нашій геніальній поетесі.

Многая літа!

І засміялась провесінь: - Пора! -

за Чорним Шляхом, за Великим Лугом -

дивлюсь: мій прадід, і пра-пра, пра-пра -

усі ідуть за часом, як за плугом.

За ланом лан, за ланом лан і лан,

за Чорним Шляхом, за Великим Лугом,

вони уже в тумані - як туман -

усі вже йдуть за часом, як за плугом.

Яка важка у вічності хода! -

за Чорним Шляхом, за Великим Лугом.

Така свавільна, вільна, молода -

невже і я іду вже, як за плугом?!

І що зорю? Який засію лан?

За Чорним Шляхом, за Великим Лугом.

Невже і я в тумані - як туман -

і я вже йду за часом, як за плугом?..


З Днем народження, Ліно Василівно! Многая Вам літа при здоров'ї і творчого натхнення в мирній Україні!

Дякуємо Вам за Поезію, яка надихає, окриляє, об'єднує націю!


9 березня 2023 року

,,Возвеличу малих отих рабів німих,

я на сторожі коло них поставлю слово...''( Шевченко)

Творчість Тараса Шевченка - духовна основа формування української нації, джерело національної свідомості, він є символом незламної України.

Поет найглибше і художньо найдосконаліше розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне і майбутнє України.

Він подарував словам своїх віршів і поем незрівнянну красу мелодійності і співучості.

У кожного з нас є найулюбленіші поезії Кобзаря, малярські твори , пісні на його слова.

Сьогодні у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського пройшло літературно- мистецьке свято ,, Боремось і поборемо з Кобзарем ''.

Учасниками свята були художні колективи міста:

народний аматорський хор ,, Пам'ять'' і ансамбль народної пісні,, Джерело'', дитяча школа мистецтв імені Михайла Вериківського, музикант і рекоструктор кобзарства Віталій Кобзар і поет- бард, репер Міха Невідомський, український письменник Сергій Мартинюк, психологиня Вікторія Семко.

Прозвучали поезії Кобзаря у виконанні учнів ірпінських навчальних закладів Марії Слава, Діани Мельник, Зубко Дарини, Катерини Муренко.

Дякуємо за чарівне виконання пісень на слова Шевченка викладачам дитячої школи мистецтв ім.Михайла Вериківського Людмилі Степановій та Андрію Степанову, та учениці школи Сніжані Брункель.

Прикрасили святково залу тематична книжкова виставка ,,Кобзарева вічність'', виставка репродукцій ,, Шевченко - художник'', виставка Івана Рябчука ,,Вишитий Кобзар'' , етноляльки Тетяни Федорової, заслуженого майстра народної творчості України, які є героями поеми ,, Сотник '' та п'єси ,,Назар Стодоля'', а також вишиті рушники з колекції майстрині Ганни Корженівської.

Наразі Шевченко - воїн і символ, який разом з усіма обороняє українську землю.


9 березня- День народження Тараса Шевченка

Боремося і поборемо з Кобзарем!

9 березня – 209-та річниця від дня народження геніального українського поета, художника і філософа, нескореного патріота Тараса Шевченка.

Його поезії сьогодні актуальні, як ніколи, адже Україна в умовах війни з росією знову змушена виборювати свою свободу і незалежність.

Слова Шевченка продовжують звучати не лише на вустах українців, але й громадян країн усього світу.


24 лютого 2023 року
Рік Незламності...365 днів..Тримаємось!..Стоїмо! ...Боремося!...
Все буде Україна!
Слава Україні! Героям Слава!

Поетичний літопис Ірпеня

З півночі онде орда проривається

І для цивільних нема укриття.

Брід-перебрід через річку в Романівці,

Наша дорога від смерті в життя.

Київ стоїть! Київ міцно тримається.

І наче ниточка світла в імлі –

Людський потік через річку в Романівці:

сунуть дорослі, старі і малі.

Їм у взуття вода наливається.

Пси і коти скавучать і нявчать.

Брід-перебрід через річку в Романівці –

Брама із пекла, де душі ячать!

Будь вони прокляті, всі бусурмани ці

З фюрером лисим мерзенним своїм!

Я, перейшовши брід у Романівці,

Все пам'ятаю, про все розповім!..

Олександр Ірванець

Рік незламності України, який змінив світ.
Незламне місто-герой Ірпінь!

З 24 лютого по 28 березня 2022 р. тривала героїчна оборона міста від лютого ворога-сусіда. Тут діяла еліта російської армії - десантні і штурмові дивізії, морська піхота, кадирівці.

Усі снаряди, ракети і бомби, що впали на Ірпінь, Бучу, Ворзель, Гостомель, могли впасти на Київ.

Річка Ірпінь стала основним бар'єром, на який опиралися оборонці Києва на правому березі. Ворог вперто рвався до Києва, але туди він не дістався ні за 3, ні за 33 дні.

Мер Ірпеня Олександр Маркушин очолив територіальну оборону міста і весь час перебував тут.

39 бійців територіальної оборони, 50 військослужбовців ЗСУ, 322 цивільних жителя загинули під час оборони міста. На 70% місто було зруйновано.

24 березня 2022 року за подвиг і масовий героїзм громадян, виявлений у захисті свого міста під час відсічі збройній агресії російської федерації проти України присвоєно місту Ірпеню відзнаку "Місто-герой України"

З травня по вересень 2022 року Ірпінь став містом візитів високопоставлених осіб з різних країн, які хотіли на власні очі пересвідчитися у злочинах скоєних ворогом.

Зруйнований Романівський міст та ірпінці, які евакуйовувались під ним, житловий квартал "Липки", центральний будинок культури, стали світлинами кліпів, обкладинками журналів і місцями акцій.

У читальній залі Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського представлена інформаційно-краєзнавча фотовиставка "Ірпінь - місто-герой" про події лютого-березня 2022 року, а також нові книги про оборону міста-героя Ірпеня:

Щербина Петро. Битва за Ірпінь / П. Щербина; фото О. Гриба, Ю. Вереса; іл. В. Грінченка, В. Задворського, К. Ведмідь. — Київ: Саміт-книга, 2022. — 224с.: іл.

Подобна Євгенія. Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені / Є. В. Подобна. - Харків : Фоліо, 2023. - 224 с.: іл. - (Фронтир).

Мартинюк Сергій. 13 віршів, або Битва за Ірпінь змінила світ : Вірші / С. Мартинюк. — Київ : Міленіум, ВЦ "Просвіта", 2022. — 64с.

Єльпітіфор Кот. Хребет : поезія / Кот Єльпітіфор; фото автора. — Київ : Міленіум, 2022. — 142с.

В першому залі бібліотеки оформлено фотостенд "2022-2023 - рік Незламності. Бібліотека на культурному фронті", який знайомить з діяльністю міської бібліотеки для ірпінської громади під час війни.

Нас захищає найкраща армія світу – наші ЗСУ. Тримають кордони, захищають нас на передовій, пильнують небо… Саме завдяки їм Україна стоїть міцно, бореться й живе.

Ми щиро дякуємо всім нашим воїнам, схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто віддав життя за нас…

Наша боротьба триває. І ми усі впевнені – перемога буде нашою!

Запрошуємо жителів громади переглянути краєзнавчі книжкові та фотовиставки.


20 лютого 2023 року

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Вони стали першими Героями російсько- української війни початку XXI століття

Біль не стихає...

Герої Небесної Сотні - уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Ними стали 107 загиблих.

Революція Гідності - наймасштабніший протест у новітній історії України, прояв боротьби українських громадян за своє право на самовизначення, демократичний європейський вибір , за гідність і честь.

Вона тривала 94 дні, у ній взяли участь 4 мільйони українців.

9- й рік ми продовжуємо мужньо боротися з рашистами, відстоювати власне право жити в Незалежній державі.

Слава Україні! Героям Слава! Герої не вмирають!

Завітайте в ці дні до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського , ознайомтесь з документальною книжковою виставкою ,,Майдан, який нас змінив''.

Вивчаємо та пишаємось своєю героїчною історією!


16 лютого 2023 року

Українці єднаймося! Наша сила- в єдності!

,,Свою Україну любіть,
Любіть її во врем'я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть''-
Вчив нас наш Тарас Шевченко!

14 лютого 2023 року

І4 лютого - Міжнародний день дарування книг!

А ще його можна назвати Днем закоханих у Книги!

Це свято з'явилося у 2012 році завдяки ініціативі американської книжкової блогерки Еммі Бродмур і покликане об'єднати всіх, хто любить читати книги та виховує любов до читання.

Цього дня прийнято дарувати книги бібліотеці, один одному, членам родини, насамперед дітям і молоді , чи просто залишати книги у людних місцях.

Нехай книга подарує вам яскраві враження та емоції, об'єднає родину під час обговорення прочитаного, а можливо стане дороговказом у житті.

Чекає подарунків і наша Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського !

Очищені від російських книг книжкові полиці очікують українську книгу, яка формує особистість та українську ідентичність, будує потужний культурний і національний простір!

Запрошуємо всіх приєднатися до цього міжнародного благородного свята!

Добрі справи робити приємно!


4 лютого 2023 року

Чи розмовляють українці зараз російською мовою?

Це та ряд інших питань цікавили журналістку телеканалу ТF1(Франція, Париж) Анн - Клер Кудре , яка завітала сьогодні до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського на заняття мовних курсів ,,Опануй українську'' зі своєю знімальною групою.

Вона готує спецрепортаж до річниці спротиву України російській агресії для 7 млн французьких телеглядачів.

Що таке національна ідентичність українців, чи ходять вивчати мову переселенці зі Сходу і Криму, чи залишились в бібліотеці російські книги ?

На всі питання журналістка отримала повні відповіді і дуже часто після перекладу звучало її -,,Супер!''

Тому , що бажаючих навчатися рідній мові- повна зала, є серед них і люди з Донецька, Луганська, Криму та інших міст України, які хотять вільно володіти державною мовою, а хто ще хоче почитати російську літературу- на запит отримає її з книгосховища.

Журналісти мали можливість поспілкуватися з Надією Сєрковою - директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірпінської міської ради, яка у співпраці з міською бібліотекою організовує заняття для відвідувачів.

Фрацузи були вражені неймовірною аурою духовності, яка панує в бібліотеці , захоплені історіями життя жительок Донецька і Феодосії, які зараз проживають в Ірпені, та ірпінцями, які, перечекавши тривогу, поспішають на заняття мовних курсів.

Ми - незламні та єдині!

Все буде Україна!


3 лютого 2023 року

Незламний українець!

Валентин Собчук, відомий український письменник і журналіст, наш земляк, подарував читачам свою нову книгу - ,, Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України '' і презентував її сьогодні у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Це художньо- документальне видання про неперевершеного, легендарного богатиря, шестиразового чемпіона світу Івана Піддубного ( 1871- 1949р.р)

Уродженець Черкащини , нащадок козацького роду, жив в росії, але завжди відстоював своє українське походження і

всі свої перемоги присвячував своїй батьківщині- Україні.

Сталінський режим не прощав йому цю любов.

Він вимушений був продавати свої нагороди, щоб купити хліб, а у 1988 році стела на його могилі у м.Єйськ була розбита, і на ній написали ,,Хохол- Петлюровец''.

Книга написана у співавторстві з Сергієм Смаглюком- нащадком родоводу Піддубних.

Всі учасники презентації відзначали, що ми, українці, повинні вивчати свою історію і пишатись своїми незламними героями.

Щиро дякуємо автору за його патріотичну книгу, і бажаємо натхнення у творчості.



3 лютого 2023 року

Сила нації- в єдності !

3 лютого ірпінці прийняли участь у Всеукраїнській естафеті єдності під назвою ,,Нас єднає рушник - рекордсмен '', яка проходила у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Унікальний рушник був виготовлений у 2021 році студентами і викладачами Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуш Івано-Франківської області.

Рушник виготовлений у техніці фелтингу ( валяння вовною), оздоблений орнаментами 22 регіонів України, має довжину 12 метрів і вагу 16 кг.

З травня місяця 2022 він подорожує різними областями України, як символ єднання українців і експонується в обласних бібліотеках для дітей.

31 січня на урочистостях,які пройшли у Київській обласній бібліотеці для дітей, було вирішено продовжити естафету і в найбільш постраждалих населених пунктах Київщини: містах -героях Ірпені, Бучі, Гостомелі, смт.Макарові і Бородянці.

У презентації рушника- рекордсмена прийняли участь учні навчальних закладів міста, працівники культури, викладачі дитячої школи мистецтв імені Михайла Вериківського, майстри народної творчості, читачі. На святі була присутня і директорка Київської обласної бібліотеки для дітей Галина Єрко.

Рушник продовжуватиме далі мандрувати Україною , як символ нашої єдності і незламності.




29 січня 2023 року
Закінчив земне життя Дмитро Павличко!

Ірпінський Будинок творчості письменників надихав Майстра українського слова !

Радість і смуток переплітались і у віршах, і в особистій біографії поета.

Яскравий, протестний поет- шістдесятник, поет- трибун Незалежності, автор улюблених поезій для дорослих і дітей, перекладач світових сонетів залишиться назавжди з нами у своїх творах, в нашій пам'яті і наших серцях!

,, І я в Ірпінь приїхав, де поети

Живуть і вірші безупинно тчуть...

В цій тишині хотів би я почуть

Свойого серця власного секрети.

Заїхав я за снігові замети

І за ліси, що нишком весну ждуть.

Ну, серце, говори! О, тут, мабуть,

Не будеш довго мучити мене ти

І виллєш таємниці у пісні...

Та відповіло серце так мені:

- Нема перед тобою в мене тайни!

Лічу тобі ретельно ночі й дні,

А спокій мій прийде аж у труні,

Та все оце відоме і звичайне.

Ірпінь, 1959 рік.


29 січня 2023 року

Крути- перемога українського духу!

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії - бій під Крутами.

Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння шеститисячним російським військам , що йшли на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів і гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою...

Бій під Крутами на декілька днів зупинив наступ ворога на Київ, і дав можливість підписати 9 лютого мирний договір між УНР і країнами Четверного союзу. Він визнавав незалежність УНР і став підставою для надання

військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Володимир Винниченко у книзі ,, Відродження нації'' писав - ,,Це була війна впливом...Наш вплив був менший. Він був уже настільки малий, що ми з великими труднощами могли складати якісь невеличкі більш менш дисципліновані частини й висилати їх проти більшовиків....

Єдиною активною мілітарною нашою силою була наша інтелігентна молодь і частина національно- свідомого робітництва, яке гаряче стояло за українську державність...''

Український письменник Улас Самчук відзначив :

,,Українська молодь, яка 28 січня 1918 року з піснями виїхала зі столиці України під станцію Крути , щоб там умирати, була першою молоддю світу, що одверто, беззастережно і рішуче стала до боротьби з північною навалою. Розуміється, вона боролась і падала під кулями ворога не тільки в ім'я оборони від большевізму. Її ідеал був- своя державність, своє суверенне життя, своя духовність.

Вона йшла в бій з піснею ,,Ще не вмерла'', ...

Це був мотив спротиву проти марксизму, мотив молодого амбітного й гордого народу, який був і є глибоко переконаний, що тільки його суверенність на землях предків дасть повну і тривку запоруку, що більшовизм, як такий, буде стертий з поверхні нашої планети...''

З нагоди Дня пам'яті Героїв Крут у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського напередодні пройшла година мужності і слави ,,Крути- перемога українського духу ''. Присутні прослухали історичну довідку про цю героїчну подію та тематичний огляд книг ,з яким виступила бібліотекар Віра Пальчиківська, переглянули документальний фільм,,Крути''.

Учасники розмовного клубу ,, Спілкуймося українською'' вчора теж познайомилися ближче з цією болючою сторінкою нашої історії.

Подвиг Героїв Крут і через 105 років надихає сучасних Захисників України на героїзм і відвагу у боротьбі за Незалежність України, яка йде зараз з тим же північним ворогом - росією.

Слава Україні! Героям Слава! Україна переможе!


22 січня 2023 року
Велична і свята, моя ти Україно!...
Нам берегти тебе,
Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
Разом до Перемоги!
Тільки в єдності наша сила!
Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

22 січня 2023 року

Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського нагадує відвідувачам своєї сторінки про важливу подію, яка відбулася 33 роки тому.

«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності.

Акцію «Українська хвиля» організував Народний рух України, його очолював Іван Драч, а головою виконавчого органу – Секретаріату – був колишній політв'язень Михайло Горинь. Підготовка «Живого ланцюга» почалася ще у вересні 1989 року, організатори від різних областей збиралися на наради щомісяця чи й раз на два тижні.

Іван Драч згодом у своєму щоденнику зробив запис щодо «Живого ланцюга»: «Ідею подав дисидент Валентин Мороз, назву дав Олесь Гончар, найбільше агітував Дмитро Павличко, організатор – голова Секретаріату Руху Михайло Горинь».

Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів.

У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.

Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини.

Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.


12 січня 2023 року

Завтра, 13 січня, день пам`яті святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького. Його ім`я найчастіше асоціюється з відомим «требником Петра Могили», яким священнослужителі користуються дотепер. Цей требник дійсно написаний святителем Петром, так само як і перший руський православний катехізис.

Проте головною справою життя святителя була боротьба за православ`я, проти католицької експансії і розповсюдження унії на Україні. Петро Могила - син волоського правителя, найосвіченіша людина свого часу, він вчився і на батьківщині і за кордоном, поліглот, прекрасний фехтувальник і кавалерист, хоробрий воїн - герой Хотинської битви з турками.

Але він був не тільки хоробрим солдатом, але і справжнім воїном Христовим. Все своє майно він повністю витратив на відродження православ`я на Україні і облаштування православних учбових закладів в Києві. Петро Могила жив у період, що багато в чому визначає для долі православ`я на Україні.

За участю польської влади відбувалося активне насадження церковної унії. Трудність була і у тому, що до 1620 року у православних не було митрополита, не стало і єпископів, нікому було присвячувати священиків, іноді по смерті священиків церкви закривали і обертали на шинки.

Та у 1620 році через Київ проїздив до Москви єрусалимський патріарх Феофан. Тут козацький гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний і російські дворяни упрохали його висвятити їм православного митрополита. Феофан зробив митрополитом Іова Борецького, ігумена Київського Золотоверхо-Михайлівського монастиря і, крім того, висвятив ще єпископів для різних єпархій.

Саме під впливом митрополита Іова, і залишив світське життя Петро Могила, прийнявши чернецтво і священний сан. Він постригся в Печерській Лаврі, ще не досягнувши 30 років від народження. Вже сам по собі вступ до чернечого звання такої знатної людини давав підтримку православній справі.

У 1627 році Могила був вибраний Києво-Печерським архімандритом і фактично очолив боротьбу православних з католиками і уніатами. Для освіти молоді він задумав відкрити при монастирі вищу школу. Для цього були необхідні хороші вчителі, тому архімандрит Петро за власний рахунок почав відправляти молодих людей за кордон.

На прохання православних Могила не відкривав особливого училища, а направив свою увагу і пожертвування на вже існуюче братське училище на Подолі. Так святий став творцем Києво-Могилянського колегіуму, згодом Духовної Академії (названої так в його честь), найкрупнішого центру освіти на Україні.

У 1632 році святитель Петро добився від короля відновлення прав Православної Церкви на Україні, і повернення храмів і монастирів. Після цього Петро був вибраний митрополитом Київським і Галицьким. Святитель зумів повернути багато церков і монастирі, захоплених уніатами, зокрема Софійський собор, до якого ставився з особливою любов`ю.

Православним повернули Видубицький монастир, були відновлені церква св.Василія, стародавній храм Спаса-на-Берестове та інші. У 1635 році зусиллями святого були очищені від розвалин залишки Десятинної церкви, причому, під час робіт була знайдена в землі труна св. Володимира. Петро Могила особисто трудився над переглядом богослужебних книг, звіряючи їх з грецькими оригіналами.

Без його благословення богослужебні книги не виходили у друк. Ще в 1629 році Петро Могила видав «Служебника», схваленого на Київському Соборі митрополитом Іовом Борецьким і південноросійськими єпископами. Пізніше вийшов «Требник». У ньому Петро Могила не обмежився тільки викладом молитов і обрядів, а додав до нього пояснення і повчання, як поступати в окремих випадках. Святитель також є автором великого числа проповідей і житійних розповідей.

Святитель Петро Могила помер 13 січня 1647 року, на п`ятдесятому році свого життя.

Використані джерела:

1) https://religions.unian.ua/.../2343878-sogodni-den...

2) http://imounr.org.ua/petro-mohyla-v-pryirpinni/


12 січня 2023 року
,,Летять літа на крилах журавлів...''

11 січня виповнюється 85 років від дня народження Олександру Борщенку- талановитому поету, учаснику міської літературної студії ,,Дебют''.

Він автор чудових поетичних збірок для дорослих і дітей. Його поезія йде з глибини тонкої душі, яка бринить любов'ю до України, земляків, природи, до всього сущого на Землі. Він витончений лірик, коли йде мова про Кохання.

Широ вітаємо ювіляра і зичимо миру, здоров'я, творчого натхнення, многая літа!

З поетичними збірками поета можна познайомитися в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

14 січня о 12.00 в міській бібліотеці відбудеться творчий вечір Олександра Борщенка ,,Летять літа на крилах журавлів ''.

Ласкаво просимо!


1 січня 2023 року
Ось і наступив 2023 рік!...
Тримаймося і ПЕРЕМАГАЙМО!
Слава нашим мужнім Захисникам!


29 грудня 2022 року

Різдвяний дарунок для маленьких книголюбів Ірпеня з Великобританії !

Як приємно отримати книги в дарунок напередодні свята від друзів Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського !

Пані Марина Ткаченко в кінці минулого року переїхала з родиною з Ірпеня до міста Плзень в Чехії.

Коли розпочалася у нас війна, вона активно стала допомагати українцям , які виїхали до Чехії, і зокрема звернулась до ірпінців влітку з проханням зібрати в міській бібліотеці для дітей українські книги для наших переселенців в Чехії.

І ось тепер в знак вдячності друзі пані Марини з Великобританії надіслали для маленьких читачів міста- героя Ірпеня 50 книг англійською мовою. Серед них-улюблені книги відомих дитячих письменників Кінні Джеффа ,, Щоденник слабака'', Дала Роальда ,,Матильда'', ,,Казки '' Беатріс Поттер та інші книги англійською мовою .

Дякуємо пані Марині ,та ірпінчанці Майї Аронштам, яка передала ці книги сьогодні нам.

Найкращий спосіб пізнання мови і культури, особливостей менталітету інших країн- це читання книг в оригіналі!

Пізнаваймо світ разом з міською бібліотекою!


29 грудня 2022 року

,, Дай мені ,Боже, сили, винести все це...''

Сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулась презентація поетичної збірки українського письменника, нашого земляка Євгена Єльпітіфорова ,, Хребет ''.

До книги увійшли 68 поезій про сьогоднішню кровопролитну війну в Україні, яку віроломно розпочала росія в лютому 2022 року.

Вірші проілюстровані світлинами , зробленими автором в Ірпені, Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Димері, Мощуні, Бородянці та інших населених пунктах Київщини.

Ця поезія близька кожному з нас, бо розповідає про ,, сльози будинку ,що склом розповзлися в траві '', як ,,сіються кулі й ракети крізь небо роздерте'', як ,,вростають душі безсонні в підвали і погреби '', про воїнів і українців із ,, сталевим хребтом '', які витримають все на шляху до Перемоги!.

Книга видана за підтримки відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради і надійде до шкільних та публічних бібліотек громади.


24 грудня 2022 року

Знаймо і шануймо традиції свого народу!

Знати українські колядки має кожен,і ми не маємо права їх забувати.

,,Вишуканість мовленнєвої комунікації українців: щедрівки, колядки, народні обрядові пісні ''- такою цікавою була сьогодні тема заняття для учасників розмовного клубу ,, Спілкуймося українською''.

Викладали її учителі Комісаренко Людмила та Лавріненко Олександр - доктор педагогічних наук, професор.

На занятті всі разом знайомилися та розучували колядку ,,Рай розвився ''.

А потім в читальній залі бібліотеки звучали різноманітні колядки у виконанні творчих колективів відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, які подарували всім присутнім гарний і святковий настрій!

Цього ж дня зустрілися на останнє засідання в цьому році і учасники літературної студії ,,Дебют ''.

Щасливих вам Свят, дорогі ірпінці!


23 грудня 2022 року

23 грудня на теоретичній секції методичного об’єднання викладачів мистецьких шкіл сфери культури Київської області відбулася учнівська конференція «Яскраві діячі української музичної культури». Вона була запланована на 16 грудня, але, у зв'язку з обстрілами Київщини, перенесена. У конференції взяли участь 8 шкіл та 13 учнів.

В неймовірно складних умовах готувалися учні-спікери та їх викладачі-консультанти: найчастіше в темряві, холоді. Спілкувалися хаотично, коли з’являвся інтернет. Але їх наполегливість, прагнення до спілкування дивує, бо результат виявився приголомшливим. Доповіді та презентації були яскравими та змістовними, розповіді – усвідомленими, музичні ілюстрації - емоційними.

Теми конференції розподілились за двома тематичним напрямкам: «Українська музика минулого та сучасний український простір» і «Українське мистецьке краєзнавство». Несподівано виявилися паралелі між усіма доповідями.

Б. Лятошинський та його учні: І. Беркович, І. Шамо («”Мелодія” - шедевр Бориса Лятошинського та мій улюблений твір», спікер: Кунченко Ірина; «Втілення класичних традицій у 24 - прелюдіях Ісаака Берковича», спікер: Шевченко Маргарита; «”Мріяти й жити на крилах надій…” І. Шамо», спікер: Савич Маргарита; консультантка: Криштопа Л. А., ДШМ м. Українка).

Композитори Галичини: В. Барвінський, Б. Лепкий, Я. Барнич, пісня «Дивлюсь я на небо» («Вогонь не спалить пам’яті. Життєпис Василя Барвінського», спікер: Кузіна Софія, консультантка: Перехожук Ж. В., ДШМ м. Буча. «”Журавлі” братів Лепких. Історія однієї пісні», спікер: Осадча Яна, консультантка: Верховенко А. В., ДШМ м. Гостомель. «Історія пісні “Гуцулка Ксені”», спікер: Галушко Еммануїла та «Перша пісня, що пролунала у космосі», спікер: Ранчинський Ілля, консультантка Мельниченко С.М., школа мистецтв та ремесел с. Велика Олександрівка).

Творчість Т. Компаніченка («Тарас Компаніченко: на шляху відродження традицій», спікер: Федорук Аліса, консультантка: Залевська О.Г., Іванковичіська школа мистецтв, смт. Хотів) пов’язана з інструментами Ірпінського краєзнавчого музею ( «Музичні інструменти краєзнавчого музею Ірпеня», спікер Молнар Анастасія, консультантка: Байрак В.В., Ірпінська ДШМ).

Доповіді: «Тамара Павленко - композитор, педагог, музично- громадський діяч» (спікер: Пилипенко Ірина, консультантка: Бомко І.В., ДШМ №1 м. Біла Церква) та «Микола Сом – гордість Броварщини» (спікер: Іванко Андрій, консультантка: Панченко Л.О., ДМШ м. Бровари) познайомили усіх з надзвичайними особистостями, місцевими зірками, які поряд з велетнями української музики складають увесь український музичний простір.

Прайс Ігор та Данілова Каміла, учні Ірпінської ДШМ, модерували конференцію: ставили цікаві питання, допомагали у підключенні спікерів та їх презентацій.

Допитливою до спікерів була голова секції музично-теоретичних дисциплін Токарчук Л.П., вона спонукала їх до міркування, судження і отримувала достойні відповіді. Учні вміли мислити, гарно висловлювали свої думки, виявили чудові знання.

З інтересом слухали присутні Артеменко С.І. - музикознавця, членкиню Національної Спілки журналістів України, ведучу музичних програм радіо Культура. Цікавими були їі спогади про видатних українських хормейстерів: П. Муравського, А. Авдієвського,

М. Гобдича, В. Іконника, М. Литвиненка.

Організатор і авторка проекту конференції Байрак В.В. подякувала викладачам, учням та їх батькам за відгук до співпраці, професійний рівень підготовки та виховання у молоді почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

Особлива подяка Антонюк Є.П. - завідувачці відділом культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, Дидикіній Н.О. – директору та Андрухович Л.М. – заступнику директора Ірпінської ДШМ ім. Михайла Вериківського, Циганенко О.Є. – директору міської публічної бібліотеки ім. М.Рильського за підтримку, надання приміщення для проведення та допомогу в організації заходу.

Учасники та організатори конференції дуже вдячні Щегловській Г. Б. - головному спеціалісту об’єднання викладачів мистецьких шкіл сфери культури Київської області за підтримку і корегування організації і проведення обласної учнівської конференції в незвичайних умовах військового стану.


23 грудня 2022 року

Шановні жителі міста- героя Ірпеня!

Запрошуємо вас 23 грудня о 14.00 до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського на презентацію книги українського письменника Сергія Мартинюка ,,13 віршів,або битва за Ірпінь змінила світ ''.

У лютому - березні 2022року він був учасником територіальної оборони міста Ірпеня.

Доброго вечора всім Гідним і Незламним.

Отже, нарешті презентація моєї книги "13 віршів або битва за Ірпінь змінила світ" відбулася. Щиро дякую директору Іріпінської міської центральної бібліотеки пані Олені Циганенко за прекрасну організацію і саму атмосферу презентації. Зворушливо і емоційно показані слайди з фото і віршами. Хвиля почуттів почала вирувати по залі. Емоції спогадів і єдине бажання не "пустити сльозу" було і у мене. На початку війни ми не фотографувалися. Селфі не робили. Чому? Якщо б загинули або потрапили б у полон, щоб наші фото не видали нашого розташування і інших оборонців міста. Хоча сльоза все ж таки була. Була ця сльоза в душі. За загиблими друзями. Кляті "братні сусідики" і самі не живуть, і іншим не дають. Мусимо поставити переможну крапку в цій 369-річній війні. Не поставимо зараз високої огорожі від всього російського - культури, літератури, мистецтва, літопису, то, знайте- наші онуки будуть воювати з цими же вбивцями і гвалтівниками. Не маємо права забути! Не маємо права програти.

Моя щира подяка Ірпінському міському голові пану Олександру Маркушину за допомогу в виданні книги.

Дякую всім хто завітав і привітав мене з виходом книги.

Ви в моєму серці.

Все буде Україна!

Ірпінь місто-герой!


21 грудня 2022 року

Сьогодні Ірпінська центральна міська бібліотека тримала і соціальну і культурну оборону дуже героїчно.

Понад 200 відвідувачів зони коворкінгу та підзарядки гаджетів. Старенька лінія інтернету бібліотеки, відреставрована і підсилена Домінет - провайдер інтернету відверто не розрахована на таку кількість споживачів. Але ще до відкриття цієї зони, ми з провайдером домовилися про прокладання нової лінії і ця робота уже триває. Тому сподіваємося, що зможемо надавати можливості для наших містян якісніше.

Від вчора маємо новий потужний генератор за допомогою Олександр Маркушин . Сьогодні тестили і вже сьогодні закінчуємо роботи, щоб заживити усю бібліотеку одночасно.

Працювала на усю потужність і світлиця Святого Миколая. За два дні роботи світлиця прийняла 496 дітей. Сюди приходить чимало родин ВПО. А це говорить про те, що нашим діткам неймовірно потрібні позитивні емоції.

Чуємо багато зауважень, але і неймовірну кількість вдячних відгуків.

Люди, тримаємося і тримаємо фронт тут - в Ірпені

#ІРПІНЬМІСТОГЕРОЙ


19 грудня 2022 року

19 грудня - день вшанування святого Миколая.


12 грудня 2022 року

З 12 по 19 грудня в Україні триває другий Національний тиждень читання

Загальнонаціональне свято відбувається під егідою Українського інституту книги (УІК) спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та при партнерстві ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів з 2021 р.

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні. Разом переможемо!

Читання - багатогранний процес.

Читання – базове, ключове вміння усієї освіти.

Читання - справа сімейна, бо читати комусь – створювати близькість між людьми.

Читання дітей – одна з найважливіших перспектив духовності, інтелекту культури нації.

Читання поезії – занурення у власні глибини, можливість отримати відповіді на питання, що давно хвилюють.

Серед переваг, пов’язаних із читанням – зняття або зниження стресу, поліпшення концентрації та пам’яті, стимулювання розумового розвитку, пізнання світу, гарно і весело проведений час.

Гасло тижня: "Знайди свою книжку!"

Мета тижня – залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця.

Кожен українець має нагоду знайти свою книжку, свого автора, свій формат читання, свою бібліотеку та, зрештою, додати читання до своєї життєвої стратегії.

Читайте! Читайте завжди, при будь-якій нагоді.

Читання - шлях до самовдосконалення!

#Національний_тиждень_читання #Знайди_свою_книжку


3 грудня 2022 року

Сьогодні - 300 літній ювілей Григорія Сковороди

,, Благословенні ви, сліди, Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди З припорошілими саквами,

Що до цілющої води Простує, занедбавши храми'' -

писав Максим Рильський

Сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулось літературно-мистецьке свято,,Наш Перворозум'' з нагоди ювілею Григорія Сковороди.

,, Людина - університет'' і "Мандрівна академія"

своєї епохи, був і є чи не найцікавішою постаттю українського духу, найкращим представником української національної Свідомості.

,,Він є найвидатнішим за своєю індивідуальністю поетом у староруській і давній літературі на величезному просторі часу від ,,Слова о полку Ігоревім '' до Котляревського і Шевченка ''- писав Іван Франко.

Сковорода на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість ніколи не втрачає своєї актуальності.

,, Шукаємо щастя в інших країнах і століттях, а воно скрізь і завжди з нами : як риба у воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде, бо воно скрізь. Це- сонячне сяйво; Прочини тільки двері у свою душу...''- писав він.

У святі взяли участь відомі етнознавці, кандидати історичних наук Любов Боса і Олександр Босий, заслужений майстер народної творчості України , етнолялькарка Тетяна Федорова, викладачі Ірпінської дитячої школи мистецтв імені Михайла Вериківського Андрій і Людмила Степанови. З вітальним словом виступила Євгенія Антонюк- начальник відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради.


12 листопада 2022 року

,,Пригости мене розмовою українською мовою ''

Сьогодні заняття розмовного клубу проходило в ,,Мовній кав'ярні '', в яку запросили учасників викладачі- словесники Ірпінського академічного ліцею Лариса Лук'янченко і Ірина Бокало.

У меню кав'ярні були кава і печиво, а також лексичні смаколики, філологічне еспресо, зернинки- багатинки.

Кожен учасник мав можливість поділитися власною теплою історією до кави.

Після перерви всі були запрошені на святковий концерт за участі високопрофесійних виконавців Національного будинку музики. Годину чарівної музики, спокою і надії подарували присутнім Іванна Пліш(сопрано), Роман Меліш(тенор), Тарас Столяр ( бандура), Андрій Васін ( фортепіано).

Зачарувала всіх музика українських композиторів В.Барвінського, М.Лисенко, К.Стеценко, Ю.Мейтуса та українська пісня!

Цей концерт відбувся в рамках україно- швейцарського проєкту ,,Солоспіви єднання '' для людей, постраждалих від військової агресії.

З посмішкою і надією, словами вдячності за чудову програму виходили учасники клубу з Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Ми теж раділи, що вдалося людям показати все заплановане і подарувати гарний настрій хоча б на ці 2 години.

Через годину вже лунала тривога, яка повернула всіх до суворої воєнної дійсності.

Тримаймося! Віримо в ЗСУ і Перемогу!

Єднаймося навколо рідної мови!/Files/images/121122/курси мови.jpg


9 листопада 2022 року

Радіодиктант національної єдності.

Вдома і у сховищі, на фронті і в тилу, у школах і бібліотеках, на Батьківщині і за кордоном. 9 листопада українці об’єдналися завдяки радіодиктанту національної єдності. Ірпінці традиційно зібралися у центральній міській бібліотеці. Як все було – дивіться у сюжеті ITV.

Вебсайт: https://itvua.tv

Telegram: https://t.me/ITVnewsua


30 вересня 2022 року

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!

Це свято духовності, мудрості і знань, свято всіх, хто любить і цінує Книгу!

Цьогоріч ми відзначаємо його в умовах війни, та не дивлячись на це, колектив професіоналів і подвижників бібліотечної справи Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського щодня радо відчиняє двері для всіх, хто здобуває нові знання і хоче отримати корисну інформацію, формує громадянську позицію, прагне духовного спілкування і зустрічі з новими книгами , розвиває свій творчий потенціал і хоче порадувати своїми успіхами нас усіх .

Ми віримо в ЗСУ і нашу перемогу, надіємось на щасливе майбутнє України, працюємо з любов'ю до читачів, радуємо вас новими креативними ідеями і цікавими зустрічами!

Поспішайте до нас, ви не пожалкуєте!


27 вересня 2022 року

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Дарування книг бібліотеці- давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення книжкового фонду.

Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

запрошує видавництва, книжкові магазини, письменників, організації, небайдужих жителів Ірпінської громади долучитися до акції і зробити внесок у примноження загальнодоступного книжкового фонду міської бібліотеки.

Багато бібліотечних книг постраждало у лютому- березні 2022року у знищених квартирах наших читачів, певна кількість книг знаходиться і у читачів, які зараз перебувають за кордоном. Прибрана з книжкових полиць бібліотеки і російська література. Поповнити книжковий фонд за рахунок міського бюджету під час війни неможливо.

Бібліотека потребує сьогодні нових сучасних видань українських письменників , класиків української літератури, зарубіжної літератури в українському перекладі.

Ви можете подарувати україномовні книги і з власних бібліотек, цим ви подаруєте своїм книгам друге життя і принесете задоволення читачам.

Тож запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у акції!

Читаймо своє! Читаймо українське! Все буде Україна!


17 вересня 2022 року

Історія війни, що пишеться сьогодні...

І6 вересня презентував свою другу книгу ,,Роздуми фантома про державотворення '' Володимир Коротя- ветеран російсько- української війни, командир ротно- тактичної групи ,,Ірпінь''(позивний ,,Повстанець''), яка захищала місто- герой Ірпінь у лютому - березні 2022 року.

Ця книга є продовженням книги ,,Пригоди фантома'', яка теж презентувалась у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського у січні 2020 року.

Обидві книги присвячені спогадам про російсько- українську війну, окопним друзям, життю після війни, вони є для автора певним способом психологічної реабілітації.

Третю книгу, присвячену обороні Ірпеня, молодший лейтенант Володимир Коротя вже виношує в серці і пам'яті, продовжуючи захищати Україну в лавах ЗСУ.

Хай береже Вас, Володимире, і ваших побратимів, Господь на сурових дорогах війни . Повертайтесь додому з Перемогою! Слава Героям України!

З книгами Володимира Короті ви можете познайомитися в нашій бібліотеці.


3 вересня 2022 року

Польські читання в Ірпені

З вересня 2022 року ірпінці долучились до щорічних польських національних читань під патронатом президента Польщі Анджея Дуди.

Вони були започатковані у 2012 році президентом Польщі Броніславом Комаровським з метою об'єднання нації, популяризації читання, ознайомлення народу з польською класикою.

Цього року темою читання стали балади і романси Адама Міцкевича - геніального польського поета і мислителя , борця за незалежність країни.

Його творчість надзвичайно цінував Тарас Шевченко, перекладали на українську мову Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Леонід Первомайський, Микола Бажан, наші відомі земляки поети-перекладачі Григорій Кочур і Дмитро Паламарчук.

Ініціатором цікавого і насиченого заходу стала голова ГО ,,Ліга полоністів'', вчителька польської мови, наша землячка Олена Рудник.

Розпочались читання музичним привітанням викладачки Ірпінської школи мистецтв ім.М.Вериківсьго Людмили Марченко, яка виконала ,,Ноктюрн'' і ,,Вальс'' Шопена.

Цікаві відео презентації про історію Польщі та творчість Адама Міцкевича підготували Богдан Рудник і Анатолій Сосновський.

З вітальним словом від Ірпінської міської ради звернулась Євгенія Антонюк -депутат міської ради, начальник відділу культури, національностей та релігій ІМР.

Поетичні читання

організували викладачі польської мови А.Котляр і Т.Бойченко разом зі своїми учнями. Звучали балади А.Міцкевича ,,Романтичність'', ,, Рибка '', ,,Світязанка'' польською мовою та українською в перекладі в перекладі Максима Рильського.

Долучились до організації книжкових виставок та читань і працівники Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

З великою увагою прослухали учасники заходу відео виступ білоруського бійця добровільного батальйону ім.Дмитра Апанасевича , який прочитав напам'ять рідною мовою баладу ,,Світязь'' Міцкевича.

На завершення разом з маленькою співачкою Міла Ладна всі заспівали патріотичну пісню,, Ой у лузі червона калина...''

У нашій бібліотеці є ,,Польська полиця '', на якій представлені книги про Польщу, подаровані читачам Анатолієм Сосновським-керівником польського клубу ,, Re-Re Кум-Кум'', який працював до війни в бібліотеці.

До уваги книголюбів і великий вибір художніх книг польських письменників українською мовою, які є у фонді бібліотеки.

Дякуємо Польщі і польському народу за велику допомогу і підтримку Україні і українцям у війні з росією.


29 серпня 2022 року
Пам'ятайте загиблих Захисників України!
Шануйте живих Героїв!
Слава Україні! Героям Слава!

Від куль померлі, спалені і вбиті Вони лишились назавжди у літі.

У полі житньому, в землі херсонській І на посту у школі краматорській.

Під Києвом, Гостомелем і Бучею. Під соняхом, під вербами, під кручею.

Під Сватовим, під Харковом, Ізюмом Земля полита материнським сумом.

Земля червона, вся залита кров"ю. Хрести, хрести , хрести по придніпров"ю.

По вулицях в смертельному конвої Стоять колишні і нові герої.

Стоять розтрощені Савур-могили. Побиті буками гранітні схили.

Ну а під ними хлопці із Глевахи. Вони для нас, як піднебесні птахи.

Під Миколаєвом, там хлопці всі із Мирного. З Житомира, з Чернігова, та Рівного.

Вони живі для нас, вони без смерті. Хоч їхні долі кулями подерті.

Хоч їх нема, та вони завжди Є!!! Це - небо синє й полечко твоє.

Це - ріки, що вони для нас відбили... Схили плече, прийди на їх могили.

Г.Потопляк.


23 серпня 2022 року

Живи та міцній, Українська державо!

В ці дні ми відзначаємо головні державні свята, пам'ятні для кожного українця. 24 серпня 1991 року були законодавчо закріплені вікові прагнення українського народу до свободи і національного відродження, збулась віковічна мрія багатьох поколінь українців про життя у вільній і незалежній державі.

Україна відбулась як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності і захищати свободу.

Сьогодні ми творимо нашу новітню історію, мужньо переносимо важкі випробування, відвойовуємо на фронті в кровопролитних боях з російським агресором право на життя!.

Пишаймося своїм прапором, адже він наша святиня, а Україна - мужня духом , велика, квітуча і незалежна держава, яку підтримує весь демократичний світ!

Нехай небо над нами буде завжди мирним і блакитним, а урожай щедрим і багатим на рідній землі!

Нехай буде невичерпним джерело Віри, Надії і Любові до рідної України!

Будьмо впевнені у власних силах і перемозі над ворогом! Слава Україні! Героям Слава!

Вивчаймо нашу героїчну історію, шануймо віковічні традиції українського народу, розмовляймо рідною мовою і плекаймо її красу!

Вам завжди допоможе у цьому Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського!


22 серпня 2022 року

Привіт з Іспанії ірпінським дітям!

Напередодні Дня Незалежності України іспанські волонтери та ірпінець Олексій Чешко подарували святковий настрій, подарунки і смачний сік маленьким ірпінцям, які малювали всі разом українську мрію! Свято проходило за сприяння Ірпінська дитяча бібліотека!


10 серпня 2022 року

,,У кожного письменника має бути своє , нескорене обличчя...Творімо новітній літопис України!'' -

каже Сергій Мартинюк , український письменник, журналіст, громадський і політичний діяч.

Літературна зустріч з ним , з нагоди 60- ти літнього ювілею, відбулась сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

Урочисто, і разом з тим тепло і щиро пройшла вона у колі творчої інтелігенції міста, читачів, друзів.

Було приємно, що прийшли привітати ювіляра міський голова Олександр Маркушин і його заступниця з гуманітарних питань Юлія Устич, які нагородили Сергія Мартинюка Почесною грамотою за вагомий особистий внесок в розвиток культури рідного краю, примноження літературних традицій Приірпіння .

Долучились до привітань заступник начальника відділу культури, національностей та релігій Віталій Коваленко, побратими з Тероборони Ірпеня, директор кінокомпанії ,,ГольфстрімПродакшн'' Михайло Гайдай, директор міського історико- краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, Тетяна Федорова - заслужений майстер народної творчості України, поет Володимир Симоненко, бард Віталій Кобзар, журналістка телебачення ,,АрміяІнформ'' Зарубінна Яна.

В заключному слові Сергій Якович відзначив,що продовжить працювати над новими творами , якими хоче виховувати нове мислення у молоді- освіченість, віру, гідність, незборимість, шляхетність, які стануть для неї дороговказом в розбудові щасливої і сильної України!


30 липня 2022 року

,,Мова - це форма нашого життя, життя культурного і національного, це форма національного організування'' ( Іван Огієнко)

Пізнавальним і патріотичним, теплим і щирим було сьогодні друге засідання розмовного клубу ,,Спілкуймося українською '', який нещодавно створений при Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

Сьогодні приєдналися і нові учасники клубу, які проживали раніше в різних регіонах України - Луганщині, Донеччині, Миколаївщині, Харківщині, Черкащині та інш.

Всі, під час знайомства, висловлювали своє бажання докласти власних зусиль, щоб досконало володіти рідною мовою, покращити свою розмовну мову, тому що сьогодні це вкрай необхідне і у професійній діяльності.

Приємно було, що ряд учасників запропонували свою допомогу у підготовці різних цікавих форм і тем занять розмовного клубу.

Сьогоднішня 2-х годинна зустріч була цікавою і насиченою.

Бібліотекар Пальчиківська Віра підготувала інформаційний огляд довідників ,,Не бійтесь заглядати у словник ''..., зачарувала натхненним виступом українська поетеса Ганна Гайворонська, а з музичними медитаціями на слова українських поетів Василя Голобородька і Володимира Затуливітра виступив бард Віталій Кобзар.

Долучайтесь до нашого клубу! Тут цікаво і пізнавально!


26 липня 2022 року
,,Мова- це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її '' Олесь Гончар


28 червня 2022 року

З Днем Конституції України !

Нехай цей урочистий день сповнює нас життєдайною силою у вирішенні головного завдання- побудови заможної демократичної України!

Мирного неба над нашою рідною державою! Слава Збройним Силам України, які мужньо охороняють наші кордони, наше право на життя!

Пишаймося своєю Країною, пам'ятаймо свої права,поважаймо закон!

28червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.Вона була ухвалена на 5 році незалежності, до цього використовувалась стара Конституція УРСР.

Нова Конституція закріпила правові основи незалежної України , її суверенітет і територіальну цілісність, сприяла подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Вона є гарантією прав, свобод кожного українця, закріплює наші обов'язки перед державою, визначає політичний устрій держави.

Конституція України - Основний Закон Держави

Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє.

Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивились у майбутнє.

Упродовж 1990- 1996 років було запропоновано 15 проєктів конституції України, і накінець 28 червня 1996 року була прийнята Конституція незалежної України, яка визнана у світі, як найдемократичніша.

З нагоди державного свята у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського оформлена книжкова виставка- панорама, на якій представлені Конституція України, книги з історії права, довідкові видання, підручники і посібники з правознавства, науково- популярна література.

Ми не нав'язуємо читачам власних оцінок державно- правових явищ, які мали місце протягом багатовікової історії нашої країни, а спонукаємо їх до самостійних роздумів і суджень, власних оцінок тих чи інших подій, явищ держави і права.

На виставці представлені і патріотичні творчі роботи відомих ірпінських майстрів.

Це- етнолялька ,,Пилип Орлик '', відомий політичний, державний і військовий діяч, автор першої української конституції. Робота виконана заслуженим майстром народної творчості України Тетяною Федоровою.

А також вишиті патріотичні рушники Ганни Корженівської і картина Івана Рябчука з поезією Тараса Шевченка ,, Зацвіла в долині червона калина...''

Запрошуємо до перегляду виставки - панорами.

З Днем Конституції вас, шановні жителі ірпінської громади!

Бажаємо миру , процвітання Україні і добробуту кожній родині!

/Files/images/28062022/Конституція 2.jpg


3 червня 2022 року

У війни недитяче обличчя...

Сьогодні до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського завітала група поважних гостей у складі :

української дитячої письменниці Катерини Єгорушкіної, виконавчого директора

БФ,, Бібліотечна країна'' Люсьєни Шум, директора дитячого приватного садочку з Вишгороду Мар'яни Ткач, та американських журналістів.

Письменниця Катерина Єгорушкіна відгукнулась однією з перших на висвітлення в дитячій літературі теми сучасної війни.Уже готується до друку у видавництві ,,Віват'' книга ,,Мої вимушені канікули''.

Зараз вона збирає спогади очевидців, зокрема дітей для нової книги, тому ми попередньо запросили на зустріч з письменницею наших юних і дорослих читачів.

Кожен поділився своїми спогадами, переживаннями, думками про жахіття війни, які зараз відчуває вся Україна.

Особливо вразили письменницю спогади Тетяни Федорової та Олени Дараган ,яким довелося пережити повністю окупацію в Ірпені і Бучі, та недитячі роздуми про війну ірпінських дівчаток Аліни, Поліни і Єви.

Надіємося, що почуте увійде до нової книги письменниці.



1 червня 2022 року

Головне бажання дітей України - ,,Я хочу миру''

Сьогодні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського долучилася до великого Свята, яке проходило в центрі міста з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Книжкові виставки, вікторини, зустріч з письменником Олександром Есауловим, майстер- класи з виготовлення патріотичних сувенірів для наших Захисників- все це принесло задоволення маленьким ірпінчанам!

Сьогодні Захисники роблять все, щоб захистити майбутнє України і щасливе дитинство маленьких українців!

/Files/images/010622/захист дітей 1.jpg
30 травня 2022 року

Поетична зустріч друзів по перу

Війна різко змінила наше життя, принесла біль і нещастя, матеріальні втрати майже в кожну родину... Втікаючи від загарбників покинули свої домівки мільйони українців.

Сьогодні багато ірпінців повернулись додому, бо краще рідної землі немає ніде.

Вже в ,, рідних гніздах'' і більшість наших учасників міської літературної студії ,,Дебют''.

Сьогодні відбулась тепла зустріч друзів в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського ,на якій кожен розповів про свої болючі спогади, дехто вилив їх і в поетичні рядки .

Завітав на зустріч і письменник Валентин Собчук.

Тримаємось, зігріваємо наші серця дружбою і щирим словом, віримо в скору перемогу!

,,Той чуб козацький : Шлях Молочний,

Сивіє небом віковіч...

Настане час, я знаю точно,

Коли зберемося опліч!

І побратаємось панове,

У Вірі й Єдності своїй,

І Воля наша стане знову

На Україні дорогій!

Скуштуєм чистої любові-

З священних дідових криниць...

Затеплимо у храмах нові

Свічки, як відблиски зіниць...''

Володимир Симоненко


29 травня 2022 року

,, До душі- душа''

Сьогодні відзначає свій 40- літній ювілей відома українська поетеса, наша землячка, Юлія Бережко- Камінська.

,, Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко- Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості...''- писав про неї відомий український поет Іван Драч.

В Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського було організовано чимало літературно- музичних і творчих вечорів, презентацій книг в переповненій читальній залі, на яких звучало вишукане і стильне поетичне слово пані Юлії ,,пошепки і вголос'', наповнювало світлом душі і серця шанувальників таланту поетеси.

В нашій бібліотеці є колекція її поетичних збірок з дарчими надписами читачам, тож радимо ознайомитися з творчістю майстрині українського слова!

,,Так хочеться жити,'' бо є ,,задля чого жити'', знову зустрітися з Вами , пані Юліє в Ірпені, Бучі, організувати презентацію вашої нової збірки!

Мирного Вам неба, хай наповнюється джерело творчого натхнення, завжди будуть поруч рідні і близькі, додають сили рідні стіни і квітне Ваш поетичний Сад!!!❤️❤️❤️

,,Як пахне цвіт і персиків,і вишень,

Уся моя земля у цім цвіту!

А що нам треба? Нам би тільки вижити,

Не обірватись різко на льоту,

Не перестати йти ,куди ідеться- Одна вершина - і уся в стежках!

А що нам треба?

Багатіти серцем- І не скупіти в лагідних словах...''


27 травня 2022 року

Ірпінці, ви неймовірні!

Сьогодні для міста-побратима Піш в Польщі було зібрано 280 книг. Вже завтра вони вирушать до бібліотеки цього міста! Дякую кожному! Нас не подолає жоден ворог!

Особлива подяка

Видавництво Перун

Видавництво Саміт-Книга

Мережі магазинів "Книго-ленд"


22 лютого 2022 року

Нескорена Олена Теліга(1906-1942)

80 років тому в Бабиному яру була розстріляна разом з соратниками поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН, борець за незалежність України, 36- літня Олена Теліга.

Вона стала одним із символів нескореності духу і сили переконання, свідомим і рішучим фанатиком ідеї незалежності України.

,, Українську державу треба здобувати героїчною самопожертвою, бо ніхто її не піднесе на золотій таці. Українську державу треба будувати у свідомості кожного українця... Але для цього треба самому горіти цією незгасною вірою...Якщо ти гориш, тоді і інших здатний запалити ''- писала вона.

Літературний вечір пам'яті Олени Теліги відбувся сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою ,,Олена Теліга- голос мужнього покоління'', її біографією , поезіями і публіцистикою, переглянули чудовий документальний фільм ,,Олена Теліга : Приватний лист світові''.

Творчість гордої українки з державницьким мисленням,- не в архівах минулого, а обернена в майбутнє, з її гострим і ніжним словом , актуальним сьогодні, як ніколи, звіряймо і ми свої помисли!


16 лютого 2022 року

Українці єднаймося! Наша сила- в єдності!

Сьогодні Ірпінці об'єдналися навколо України. Палкі промови, усмішки, але не це було головне. Головним був Дух Громади і Любов до України. В повітрі вітало - нас можна завоювати, але підкорити ніколи. Ми будемо чинити опір. Не треба нас лякати днями і годинами вторгнення. Ми є Ми.

Сьогодні ми отримали стратегічну і моральну перевагу - повну підтримку цивілізованого світу і зброю. Зважаючи на наше геополітичне розташування, сильними ми будемо тоді, коли матимемо національну єдність і мету. Безпека і захист від московитів і "русского міру" мають стати Національною ідеєю, ідеєю збереження державності для сильного народу і сильних духом людей.

Пора покінчити з шизофренічною мішаниною у власній голові та припинити популістичну політику. Популізм - це імпотентне себезаспокоювання, на зразок "аби не було гірше". Не маємо права гратися у "братів-слов'ян". Коли була Україна, на місті москви були болота. До діла, до спротиву, до боротьби за власну Гідність і Честь. З Україною в серці і зі зброєю в руках.

Віримо в себе. Віримо в військо.

Віримо в Україну!!! Все буде Україна!!!

Всі разом: Слава Україні!!!

І заключний штришок: Дякую організаторам і звичайним Ірпінцям за Гідність і Любов до України. Цей тест ми виграли. Програла промосковська ОПЗЖ, більшість депутатів втекли, і не до росії, а на Захід. Вони на всіх ТБ кричали, що Українці це фашисти. Але при цих "фашистах" ходили на засідання ВР, голосували, звали путіна, їли, їздили на машинах. А як тільки мали прийти "руські брати слов'яни" звільняти їх від "фашистів", вони втекли до "гнилої Європи". Якесь диво по опзжовськи? Чи не так?

Свою Україну любіть,

Любіть її во врем'я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть''-

Вчив нас наш Тарас Шевченко!


9 лютого 2022 року

Ірпінь - територія читання!

З 9 по 16 лютого в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського проходитиме ,,Дегустація книжкових новинок'', які придбала бібліотека за кошти міського бюджету у 2021році.

На тематичних стендах представлено 361 книгу з різних актуальних тем, українську і світову художню літературу.

За останньою статистикою в Україні є 1 книгарня на 160-200 тис. мешканців, книга випадає з поля зору читачів і, як результат - втрачається звичка читати. Тому стати читачем бібліотек - вихід для книголюбів.

Тож чекаємо вас в бібліотеці, щоб насолодитися атмосферою читання і пізнання, саморозвитку і позитивних емоцій!


26 січня 2022 року

Євген Гуцало: дзеркало письменницької душі

26 січня у літературно- мистецькій вітальні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбувся літературний вечір, присвячений 85- річниці з дня народження Євгена Гуцала(1937-1995)- українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста, лауреата чотирьох літературних премій.

В його творчому доробку понад 400 оповідань, 20 повістей, кілька романів, 4 збірки поезій, книги для дітей та публіцистика.

,,Він заговорив про українську людину її мовою, тією інтонацією виповідання себе, яку звичайна людина чує в собі, але часто не може висловити, не має хисту перетворити в слова.І тоді на допомогу їй приходить такий письменник - характерник, як Євген Гуцало, і виповідає те, що живе в людині, тривожить, мучить, тішить і печалить її душу, що є її внутрішнім, а отже- справжнім Я''- написав літературознавець Микола Жулинський.

Переглянувши відео- презентацію про життєвий і творчий шлях письменника, учасники заходу мали можливість зустрітися і з гостями- дружиною Ларисою Петрівною і сином Дмитром Гуцало. Вони поділились спогадами, а також Дмитро виконав пісні на слова батька.

Майже 20 років у 70-х- 90-х роках Євген Гуцало творив у Будинку письменників, тут йому добре працювалось.

З метою вшанування пам'яті письменника, одна з вулиць Ірпеня названа на його честь.

Отож хочете почитати хорошу пейзажну чи патріотичну лірику, познайомитися з різними типами характерів українців, сміливо беріть до рук книги Євгена Гуцала, які захоплять вас уже з перших сторінок.

У нашій бібліотеці є великий вибір творів цього майстра українського слова.

Учасниками заходу були творча інтелігенція, працівники культури, студенти Ірпінського фахового коледжу НУБіП України.


14 січня 2022 року

Новорічні щедрування в Ірпені

В день старого Нового року колектив Михайлівсько-Рубежівського сільського будинку культури вітав Ірпінську громаду з Новорічними і Різдвяними святами!

Багатий репертуар щедрівок, чудове їх виконання, яскраві українські костюми зачарували нас.

Порадувало, що любов до пісні об'єднала людей різних за віком і професіями, колоритних, веселих, щирих.

Українське село живе, працює, співає, дивує!

А щедрувальники були в захопленні від нашої бібліотеки, і ми запропонували їм творчу співпрацю у проведенні культурно-мистецьких заходів в Ірпені і Рубежівці. В Новий рік з новими ідеями!



11 січня 2022 року


30 грудня 2021 року

,,Вже рік старий за обрії пливе.

Уже й новий стоїть на виднокрузі.

Хай у Новому буде все нове,-

Старі лиш вина, істини і друзі.''( Ліна Костенко)

Колектив Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського та її філій щиро вітають всіх з Новим роком і Різдвом Христовим!

Дякуємо міській владі, колегам, партнерам, митцям, друзям та нашим шановним читачам, що були з нами упродовж 2021 року!

Нас об'єднує патріотизм і любов до України, щирість сердець і взаємодопомога, любов до книги і творчості, радість спілкування з талановитими людьми.

Бажаємо всім здоров'я, мирного неба, досягнення нових вершин і самореалізації, родинного затишку і благополуччя, побільше радісних моментів у житті, які переходять у приємні спогади, незабутніх вражень від прочитаних книг!

Ми завжди радо чекаємо на вас, готові до творчої співпраці задля гармонійного розвитку жителів нашої Ірпінської територіальної громади!


17 грудня 2021 року

,,Миколай, Миколай, ти до нас завітай...!''

Напевно кожна дитина з нетерпінням чекає на День святого Миколая.

Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних діток: іграшки, солодощі та, звичайно, ж книжки.

Свої твори про святого Миколая подарували юним читачам багато українських письменників і вони є в Ірпінська дитяча бібліотека .

Напередодні свята Миколая до міської бібліотеки завітали на народознавчу мандрівку учні ірпінської приватної сімейної школи ,,I АМ '' ( директор школи Анна Євсюкова- Мурза і вчителька Інна Негода) .

В бібліотеці створена дивовижна святкова атмосфера новорічних свят : яскраві виставки інсталяції, книжкові виставки та виставки етноляльок заслуженого майстра народної творчості України , нашої землячки Тетяни Федорової.

Діти з захопленням переглянули виставки і нові книжки, поспілкувались з майстринею та бібліотекарями, прослухали народознавчу бесіду про традиції святкування на Україні зимових свят.

Запрошуємо вас до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського поринути в атмосферу прийдешніх Новорічних свят!


2 грудня 2021 року

Протидіймо домашньому насильству!

Бо це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування, це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати !

Сьогодні в Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського відбувся круглий стіл на тему,, Алгоритм дії щодо раннього виявлення випадків домашнього насильства''.

В ньому прийняли участь Дисківська Н.Ю- головний спеціаліст служби у справах дітей та сім'ї ІМР, старший інспектор СЮП Бучанського РУП ,майор поліції ПрядкоВ.А.,капітани поліції Лісицька А.Ю. та Коваль О.М., Білецька Т.В., поліцейські офіцери Ірпінської ТГ Бобко В.Ю. та Новікова М.В., капелан поліції ГФ,,Капеланський патруль'' Андрій Клюшев, головний спеціаліст управління освіти і науки ІМР Білецька Т.В. та шкільні психологи.

Всі разом обговорили проблеми та шляхи їх вирішення, отримали алгоритм дії стосовно звернення до відповідних служб.

З зацікавленістю прослухали учасники круглого столу пропозицію бібліотеки щодо проведення у наступному році спільних масових заходів - правових діалогів, вечорів діалогів ,, Традиції нашої сім'ї'', виставок ,,З бабусиної скрині'', конкурсів сімей ерудитів, днів родини,, З мамою і татом - до бібліотеки'', зустрічей з психологами, днів інформації ,,Я маю право'' .

Приємно вразив присутніх також широкий вибір літератури з правознавства та психології спілкування в родині, огляд яких провела завідувачка відділу обслуговування читачів міської бібліотеки Комаренко Л.О.

Краще попередити насилля і активно займатися профілактикою цієї проблеми!


20 травня 2021 року

Творчий вечір Євгенії Шудрі

Євгенія Шудря - ірпінська майстриня-вишивальниця, авторка книги «Оранта нашої світлиці». З нагоди 80-річчя майстрині в Ірпінській центральній бібліотеці відбувся її творчий вечір.


11 травня 2021 року

Ювілей Леоніда Закордонця

11 травня святкує свій ювілей лікар від Бога, чудовий поет, прекрасна людина і справжній друг нашої бібліотеки Леонід Олексійович Закордонець. Не вистачить слів, щоб висловити всі найкращі побажання та слова подяки за професійну і творчу діяльність, за добре серце і щиру душу! А найперше, що хочеться побажати - це міцного-міцного здоров'я, а ще удачі та подальшої співпра




З А В І Т А Й Т Е ДО Н А С !

Завжди раді Вас бачити

Щоб ознайомитися з попередніми подіями - зверніться до Архіву новин