Архів новин за вересень 2020 року


30 вересня 2020 року

75-літній ювілей Ірпінської міської центральної бібліотеки

30-го вересня свій 75-літній ювілей святкувала Ірпінська міська центральна бібліотека імені Максима Рильського. Наш заклад завжди був монолітним осередком культури міста, місцем зустрічі творчої інтелігенції та усіх, хто любить наше місто. Cьогодні це одна із найсучасніших бібліотек Київщини, куди охоче ідуть читачі, де проводять різноманітні заходи наші митці та проходять всеукраїнські та міжнародні зустрічі, презентації книг відомих українських поетів та письменників. Потужний, кваліфікованих, доброзичливий персонал завжди допоможе обрати необхідну літературу та організувати будь-який захід. У рік наша бібліотека обслуговує більше 6 000 читачів, а її фонди налічують понад 60 000 книжок.

Короткий фоторепортаж про святкування до вашої уваги:

Ірпінська бібліотека. Ювілей Ірпінська бібліотека. Ювілей. Маркушин

Ірпінська бібліотека. Ювілей Ірпінська бібліотека. Ювілей

Ірпінська бібліотека. Ювілей Ірпінська бібліотека. Ювілей

Ірпінська бібліотека. Ювілей Ірпінська бібліотека. Ювілей. Циганенко О.Є.

Автор світлин - Світлана Шилова


30 вересня 2020 року

До 75-літньої історії Ірпінської центральної міської бібліотеки

Ірпінська центральна міська бібліотека ім.М.Рильського

На початку 1945 року гостинно відчинила двері назустріч своїм читачам наша бібліотека, яка була одночасно і Києво-Святошинською районною бібліотекою, із штатом 2 бібліотечних працівника. Розмістилась вона при будинку культури міста Ірпеня (нині міський будинок культури по вул. 74-ї стрілецької дивізії) в двох маленьких кімнатках площею 25 кв.м. Уявімо собі це книжкове царство”: пічне опалення, гасове освітлення, напівтемрява в читальному залі. До послуг читачів були три стелажі з книгами, три книжкові виставки: «Вивчаймо біографію Леніна та Сталіна», «Вчасно і без втрат зберемо урожай і достроково виконаємо хлібозаготівлю», 4 столи і 4 стільці, та після страхіть війни люди тяглися до знань. Щоденно бібліотеку відвідувало 100-140 читачів. Основними формами масових заходів були голосні читки, бесіди, колективні читання, обговорення книг.

Незабаром бібліотека вже мала 3 тисячі книг, зібраних і подарованих жителями Ірпеня, передплачувала 39 назв газет і журналів, обслуговувала за рік біля 800 читачів, в тому числі 240 дітей. Першими бібліотечними працівниками були Толпигіна К.С., Коваль Н., Біба Н.Ф., Мачуговська К.В.

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

У 1952 р. на посаду завідуючої бібліотекою була призначена Сініцина Наталія Олександрівна, яка понад 45 років віддала становленню і розвитку бібліотечної справи в місті, за що була удостоєна у 1999 році звання «Почесний громадянин міста». В 1952 році фонд бібліотеки вже нараховував 10 тис. примірників, але матеріальна база була ще слабкою. Те ж тісне приміщення, в якому було розміщено 10 шаф і стелажів з книгами, 5 книжкових вітрин, 9 столів.

Перед невеликим колективом бібліотеки із штатом 3 чол. ставились надзвичайно великі завдання в роки «будівництва комунізму» та «формування світогляду радянської людини»: першочергове комплектування фондів суспільно-політичною літературою, зокрема, творами класиків марксизму-ленінізму, їх пропаганда, зв’язок з школами партосвіти, проведення різноманітних лекцій. Робота бібліотеки, її книжкові фонди були заідеологізовані.

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

Неодноразово на засіданні райвиконкому піднімалось питання про виділення нового приміщення для бібліотеки, і ось в 1961 р., їй було віддано приміщення, збудоване під перукарню в центрі міста по вул. Леніна, до якого пізніше було добудовано читальний зал. Площа нового приміщення бібліотеки збільшилася до 150 м2. В ці роки в бібліотеці підібрався згуртований колектив спеціалістів, які продовжували працювати в ній і далі від 20 до 45 років. А саме: Сініцина Н.О., Гречулевич С.М., Микитянська М.Д., Толпигіна К.С., Комаренко Г.Ф. При бібліотеці був створений прекрасний бібліотечний актив, залучений до масових заходів, ремонту бібліотечного фонду.

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

Частими гостями бібліотеки були відомі українські письменники, які відпочивали в Будинку творчості письменників в Ірпені і радо зустрічалися з читачами. У книжковому фонді бібліотеки є книги з їх дарчими надписами. Велику роль у роботі бібліотеки займала краєзнавча діяльність по вивченню історії Приірпіння. Був згуртований колектив краєзнавців і створена міська краєзнавча комісія під керівництвом Сініциної Н.О. Зусиллями краєзнавців було підготовлено і випущено 14 томів літописів і краєзнавчих бюлетнів.

23 березня 1965 р. за рішенням облвиконкому (№ 188) бібліотека перестає бути Києво-Святошинською районною і перейменовується у Ірпінську міську бібліотеку для дорослих, штат бібліотеки становив 6 чоловік. На 1.01.1966 р. книжковий фонд налічував вже 21 200 примірників книг, читачами бібліотеки було 3626 жителів міста, яким видавалось за рік біля 83 тис. книг, проводилось біля 50 різноманітних масових заходів.

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

Загальному піднесенню рівня діяльності бібліотек сприяла проведена на початку 1977 р. централізація мережі 7 масових бібліотек Міністерства культури в місті Ірпені та селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське. Ірпінська бібліотека стає центральною міською бібліотекою, її штат збільшився 16 чол. Виділяються значні кошти на поповнення фондів бібліотек міста, зміцнення матеріальної бази. В 1977 році розпочалося будівництво нового приміщення центральної міської бібліотеки на першому поверсі житлового будинку по вул. Шевченка (колишня Леніна).

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

Справжнього свята діждалась бібліотека, коли в 1983 р. отримала нове, одне з найкращих в області приміщень в центрі міста збудоване за типовим проектом загальною площею 1200 м2, сюди ж була переведена і міська бібліотека для дітей. До послуг читачів запрацював читальний зал на 40 місць. Більше 100 учнів та студентів щоденно займалися в залі.

Читачам абонементу був організований широкий відкритий доступ до книжкового фонду на 50 книжкових стелажах, де тематично були представлені кращі зразки художньої і науково-популярної літератури.

Циганенко О.Є. історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

У 1983 році, директором ЦБС призначена Циганенко Олена Єгорівна в зв’язку з виходом Синиціної Н.О. на пенсію.

У 1989 році при центральній бібліотеці була організована міська літературна студія «Дебют». В літературно-музичній вітальні регулярно почали проводитися літературні вечори, зустрічі з письменниками, організовувалися виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

.=

За отримання державної незалежності 1991 року у діяльності публічних бібліотек відбулися суттєві зміни. Важливим кроком на цьому шляху стало переосмислення її соціальної ролі, розширення функцій, оновлення принципів і змісту діяльності.

У 1997 році був створений сектор цінних і рідкісних видань на основі колекції букініста Кропиви П.Ф., переданій центральній бібліотеці.

З 1992 року почали надаватися послуги з ксерокопіювання документів. У 2009 році створений інтернет-центр, який надає ряд додаткових послуг.

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня

У 2014 році був проведений капітальний ремонт і реконструкція бібліотеки.

Сьогодні книжковий фонд центральної бібліотеки налічує близько 80 тис. примірників, передплачує 13 назв газет та 32 назви журналів, нашими читачами є 6 тис. дорослих та дітей нашого міста.

За ці роки бібліотека перетворилася на сучасний багатофункціональний інформаційний, просвітницький та культурно-масовий центр.

В інтернет-центрі можна користуватися сервісом інформаційних послуг та отримати необхідну консультацію спеціаліста, у затишному читальному залі та на абонементі ознайомитись з оновленим книжковим фондом, в літературно-мистецькій вітальні зустрітися з творчими людьми: письменниками, художниками, майстрами декоративно-прикладного мистецтва, відвідати інтелектуально-просвітницькі мультимедійні заходи для молоді, зустрітися з краєзнавцями і попрацювати в інформаційно-краєзнавчому центрі, знайомлячись з історією та сучасністю літературно-мистецького Приірпіння.

Важливого значення надається вивченню та поширенню бібліотечних інновацій. Про всі здобутки і досягнення бібліотеки, можна дізнатися на нашому сайті та на сторінках соціальних мереж (Фейсбук, Інстаграм).

історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня історія Ірпінської бібліотеки, історія Ірпеня


15 вересня 2020 року

Вітаємо з ювілеєм Попову Тетяну Дем’янівну!

Т.Попова в бібліотеці

15 вересня виповнилось 90 років від дня народження відомого лікаря-гомеопата, заслуженого лікаря України, почесного президента Асоцiацiї гомеопатiв України, кавалера ордена Святої Ольги III ступеня (2007)

Тетяна Попова – донька і спадкоємиця видатного лікаря-гомеопата, основоположника вітчизняної гомеопатії, засновника Київської Гомеопатичної Школи Дем’яна Володимировича Попова, який в 1947-1990-х роках проживав на власній дачі в Ірпені у провулку Ленінградський (нині вулиця Д.Попова). Його будинок зберігся до наших днів, там нині проживають спадкоємці.

Народилась 1930 року в місті Кіровограді. Закінчила Київський медичний інститут. Працювала спочатку як хірург, потім, перейнявши досвід батька, як лікар-гомеопат. З 1989 року по 1995 рік очолювала Центр Гомеопатії Міністерства Охорони Здоров’я України.

Лікар-гомеопат Тетяна Попова - автор численних праць з гомеопатії, а також мемуарів, в яких вона розповідає про свою родину, перші самостійні кроки як спеціаліста, про важливі події в житті.

У квітні 2016 року в Ірпінській центральній міській бібліотеці в рамках святкування Дня здоров’я відбулася зустріч з Тетяною Дем’янівною Поповою та її сином, лікарем-гомеопатом Антоном Поповим, після якої пані Тетяна подарувала бібліотеці колекцію своїх книг з дарчим надписом.

«Я вірю в чудеса. Вважаю навіть, що вірити в чудеса – святий обов’язок кожного лікаря. Інакше звідки черпати оптимізм в щоденній оточуючій тебе атмосфері хвороб. Чудо може статися внаслідок невичерпності резервів людського організму, а гомеопатія здатна творити чудеса», - Тетяна Попова.

Бажаємо Вам, шановна Тетяно Дем’янівно, міцного здоров’я, родинного тепла, вірних друзів і вдячних пацієнтів.

Книги Т.Попової Книги Т.Попової Книги Т.Попової Книги Т.Попової


15 вересня 2020 року

До 130-річчя від дня народження Агати Крісті

Агата Крісті. Цікаві факти Агата Крісті. Цікаві факти

Агата Крісті. Цікаві факти Агата Крісті. Цікаві факти

Агата Крісті. Цікаві факти Агата Крісті. Цікаві факти

Агата Крісті. Цікаві факти Агата Крісті. Цікаві факти


8 вересня 2020 року

Нові надходження до фонду бібліотеки

нові книги

Х.Мураками. Убийство командора Мак\'юен. Горіхова шкарлупа

Е.Леус. Поверни манну небесам Т.Гаврилів. Червнева злива

Г.Афанасьєв. Піднятися після падіння В.Аллен. Повний безлад

Кiлькiсть переглядiв: 247