Творче Приірпіння

6 березня 2024 року

Квіткова фантазія...

У Арт- просторі Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відкрилась дебютна виставка вишитих картин Ірини Купрій.

Вона народилася на Дніпропетровщині. З дитинства мала хист до творчості та спорту, займалась легкою атлетикою і бальними танцями, співала у дитячому хорі та грала в школі у драматичному гуртку .

Після народження другої дитини вийшла в декретну відпустку, і відтоді була в пошуках у нових напрямах творчості.

Спробувала себе у плетінні корзин, аплікації , вʼязанні гачком та на спицях, гончарстві, , створенні аксесуарів та брошок, малюванні , написанні сценаріїв до Днів народження та фотографії.

Художньою вишивкою почала займатись завдяки доленосній зустрічі з народною майстринею, дослідницею та автором книжок про відомих вишивальниць, Шудрею Євгенією Стефанівною. Саме вона вразила Ірину своєю творчістю та надихнула її на ,,живопис голкою.''

З вересня 2021року Ірина брала у неї уроки і освоювала різні прийоми вишивки.

Але війна розлучила наставницю та ученицю. Ірина виїхала з Гостомеля, де шість років проживала з сімʼєю, прихопивши з собою документи, речі першої необхідності та нитки для вишивання.

І тільки у травні 2023 року Ірина знову змогла взятися за вишивку. Першою роботою була «Шипшинова вісточка»...

Сюжети для своїх картин Ірина створила сама.

Що ж, вірно сказано - ,,шукай себе, поки не зустрінеш...''

Виставка працюватиме протягом місяця.


3 березня 2024 року

3 березня - Всесвітній день письменника

Шановні майстри українського слова!

Щиро вітаємо вас з Святом!

Нехай Муза благоговіє вам, а кожен день дарує творче натхнення, цікаві ідеї і зустрічі з вдячними читачами!

Пишіть захоплюючі книги і завойовуйте серця мільйонів українців!

Завжди раді зустрічі з вами у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського !

Ірпінь читає!


3 березня 2024 року

,, Ма, тут немає війни? ''...

Українська письменниця Юлія Бережко- Камінська , наша землячка, подарувала Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського 2 примірники книги ,,Українці в Польщі : історія порятунку '', яка вийшла нещодавно у видавництві ,,Саміт- Книга '' за фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

До книжки увійшли твори українських авторів - переможців і фіналістів Міжнародного конкурсу документальної прози ,,Українці в Польщі: історії порятунку'', викликані російською агресією проти українського народу, і досвід вимушеної еміграції до Польщі.

До книги увійшли 31 історія українських біженок з різних регіонів України, серед яких 4 болючі історії і наших землячок з Ірпеня та Бучі.

,, Мене звати Марія. Мені 37 років, я сімейний лікар. До повномасштабної війни росії з Україною я жила в Ірпені - живописному, затишному, маленькому містечку під Києвом- разом зі своїм чоловіком Андрієм і 3,5 - річним сином Глібом. Я переїхала до Ірпеня в 2015 - му, бо це було найгарніше місто, яке я бачила...''(Марія Рибак)

,, Найбільше нас цікавили польські сім'ї, які прийняли під свій дах біженців,- окремих людей або цілі родини....

Ми маємо надто довгу спільну історію, щоб не знати устремління наших народів до свободи...- написав у передмові до книги Юзеф - Марія Рушар, директор Інституту літератури ( Польща)


В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка Оксани Цюпи «Поворот на Ірпінь»

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка Оксани Цюпи «Поворот на Ірпінь». В основі виставки — спогади мисткині про евакуацію через Романівський міст у березні 2022. А також образи її сусідів — звичайних людей, які, попри війну, залишилися вдома.

В унікальній техніці текстильної скульптури авторка створила більше десятка образів, і кожен з них – це окрема реальна історія із впізнаваними персонажами.

Виставка триватиме до 5 березня. Музей працює щодня з 9:00 до 17:00, окрім неділі і понеділка. У суботу — з 10:00 до 16:00

Оксана Цюпа отримала диплом художника по костюму в Київському національному університеті технологій та дизайну.

Мисткиня займалася декоративною керамікою, живописом на склі. Пробувала себе як художник із костюмів у театральних постановках.

У творчому доробку авторки три тесятки персональних виставок на різну тематику.


30 січня 2024 року

Сьогодні день народження письменника, який понад усе мріяв пережити дитинство наново – сонячно, весело, цікаво. Всеволод Нестайко…

Декілька фактів з біографії класика, пов'язаних з Будинком творчості письменників. Хтось знає, а хтось і не знає, що частина біографії Всеволода Нестайка, зокрема, його "Тореадори з Васюківки", пов'язані з Ірпенем. Адже своїх безсмертних “Тореадорів” — Яву та Павлушу — Нестайко писав зокрема на відпочинку під Києвом, в Ірпені. “Дружина розповідає, що він завжди з собою на відпочинок возив друкарську машинку. В тому числі й в Ірпені писав,” – розповідає видавець Іван Малкович. “Ірпінь – це була Мекка літераторів. Там ми з Нестайком познайомились десь у 70-х роках. Тут відпочивали всі: від Гончара, Григора Тютюнника, Загребельного та Нестайка. Саме тут Всеволод Нестайко писав “Тореадорів з Васюківки”. Я не знаю, чи повністю… Може, він в Ірпені й частіше бував, але мені запам’яталось, що був він там щонайменше двічі,” – ділиться спогадами літературний критик Михайло Слабошпицький. Поїздки в Ірпінь пригадує і донька класика Олена Максименко : “Весною і влітку часто їздили автобусом до Конча-Заспи, трамваєм до Пущі Водиці, електричкою до Ірпеня. Проходили багато кілометрів (тоді в лісі якось не було страшно), збирали конвалії, суниці”. А краєзнавець Ганна Черкаська так описує ірпінську творчість письменника: “У 33 роки в Ірпені при вині та шашликах гусар, який випити любив, але ніколи на чотирьох не ходив, подарував світові найкращий український дитячий роман «Тореадори з Васюківки»”. Ймовірно, багато ще можна говорити про творчість Всеволода Нестайка в Ірпені, але для місцевих жителів головне — гордість за те, що класик творив в Ірпінському краї. (https://poglyad.tv/vsevolod-nestajko-ta-irpin-spogady-do...)

Його ім’ям названа одна з вулиць Ірпеня, про це дивиться відеосюжет від Інформаційного агентства ITV https://itvua.tv/( https://youtu.be/Bm5GjknI800?si=q0x81ThE9b6K5clC )

Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського хоч і доросла бібліотека

але твори письменника має:

1. Нестайко, Всеволод. Вибрані твори. В 2-х т. Т.1. Тореодори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів / В.З. Нестайко. — Київ : Веселка, 1990. — 494, [1]с. : іл.

2. Нестайко, Всеволод. Вибрані твори. В 2-х т. Т.2. П'ятірка з хвостиком / В.З. Нестайко. — Київ : Веселка, 1990. — 509, [2]с. : іл.

3. Нестайко, Всеволод. Незнайомець з тринадцятої квартири, або Злодії шукають потерпілого : Пригодницька повість, написана Явою Ренем та Павлушою Завгороднім удвох /

В. З. Нестайко ; іл. А. Василенка. — Київ : Веселка, 1977. — 143 с. : іл.

4. Нестайко, Всеволод. Неймовірні детективи: Кримінальні повісті / В. З. Нестайко. — Київ : Укр. Письменник, 1995. —

175 с.

5. Нестайко, Всеволод. Таємниця Віті Зайчика : повісті /

В. З. Нестайко. — Київ : Веселка, 1986. — 302 с. : іл.

6. Нестайко, Всеволод. Тореадори з Васюківки : Трилогія про пригоди двох друзів / В. Нестайко; іл. А. Василенка. — 31-ше вид. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. — 451с. : іл.

7. Нестайко, Всеволод. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів / В. Нестайко ; худож. К. Перепелиця. — Харків : ВД "ШКОЛА", 2022. — 544с. : іл.


10 жовтня 2023 року

Більше 30 років працює при Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського (ІІрпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильськоголітературна студія «Дебют». До студії входять самобутні поети та прозаїки, різні за віком та уподобаннями, об'єднані у прагненні до духовного спілкування і творчості.

І молодим, і досвідченим є чому повчитися один в одного, адже поезія не має віку.

З-під пера студійців вийшло чимало творів, зігрітих душевним теплом, сердечною пристрастю, позначених індивідуальністю почерку. Завдяки плідній праці збагатилась їх творча палітра, змужнів талант, прийшло визнання не тільки на Приірпінні, а й в Україні та за її межами.

Раді повідомити, що два члена нашого літоб'єднання стали переможцями VII Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю-конкурсу «Покровський Літfest».

Вітаємо Наталію Рибальську (ННаталі Рибальська і Володимира Симоненка (https://www.facebook.com/profile.php?id=100032230931366) з перемогою!

Нехай це буде далеко не остання перемога, хай життя подарує їм ще багато можливостей проявити себе і завоювати масу нагород і призів.


- Студія «Дебют»

- Майстри декоративно-прикладного мистецтва

- Мистецька студія рукоділля "Живопис голкою"

Кiлькiсть переглядiв: 1489