книжкові виставки

Віртуальний тематичний

огляд літератури


Нова історична література із фондів Ірпінської ЦБС

Війна і міф

Війна і міф. Невідома Друга світова. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2019. — 272с.

Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? А Сталін дійсно узгоджував військові дії з Гітлером? Чи був Бандера агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними. А зараз це відкрито досліджують і пишуть. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас!


Громенко С. 250 років фальші

Громенко С. В. 250 років фальші: російські міфи історії Криму / С.В. Громенко.— Харків: Фоліо, 2019. — 255 с.

Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий Міф про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим – споконвічно російська земля? Книга дає вичерпні відповіді на бато питань, зокрема , чому Крим це частина України і як насправді голосували кримчани на т. зв. референдумі.


Грабовський С. Убити Сталіна

Грабовський С. Убити Сталіна, інакше його міфи вб'ють нас : Соціальна міфологія "найкращого друга фізкультурників" і його послідовників / С. Грабовський. — Київ : Видавничий дім "Стилос", 2019. — 503с.

Книга присвячена соціально-історичній міфології, яка цілеспрямовано формувалася в Україні пропагандистськими та каральними органами в часи сталінізму і постсталінізму та продовжує формуватися зараз за допомогою російських мас-медіа й тих ЗМІ України, власники яких тією чи іншою мірою є адептами «рускава міра». Вплив цієї міфології на свідомість і підсвідомість українських громадян істотно гальмував, гальмує і гальмуватиме, а часом і відкидатиме назад процеси формування сучасної української нації та становлення демократичної європейської Української держави.


Плохій С. Брама Європи

Плохій С. Брама Європи : Історія України від скіфських воєн до незалежності / С. Плохій. — Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. — 496с.

Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність. У розпал подій на Донбасі особливо важливо розповісти світовому загалу про те, що Україна виникла не на початку 90-х років минулого сторіччя, а набагато-набагато раніше. І саме Україна стала своєрідною «брамою Європи», захищаючи, як і колись, цивілізацію від кривавих загарбників, руйнівників і невігласів.


Сорока Ю. 100 важливих подій історії України

Сорока Ю. В. 100 важливих подій історії України / Ю.В. Сорока. - Харків : Фоліо, 2019. — 205 с.

Історія України схожа на мапу, яка містить безліч білих плям. І це не простий збіг обставин, а результат цілеспрямованої державної політики. Протягом століть над тими плямами дбайливо працювали сотні різних людей, найнятих владою метрополій. Ці творці міфів і фейків зробили все для того, щоб наша історія, як і сама Україна, постала перед нащадками у світлі, вигідному для тих, хто намагався асимілювати спадок Київської Русі. Проте час завжди розставляє все по своїх місцях. Тож у цьому виданні автор висвітлює події, які сформували ту Україну, котру ми знаємо зараз, і які сприятимуть її розвиткові й надалі.


Портников В. Дзвони Майдану

Портников В. Дзвони майдану / Віталій Портников. – Харків: Видавництво «Акта», 2019. – 502 с.

«Дзвони Майдану» - це своєрідна енциклопедія подій в центрі держави з осені 2013 до весни 2014 року. Сюди ввійшли спогади очевидців та учасників Революції Гідності, пошуки і роздуми, публіцистика і аналітика. Книга розповідає, як насправді розвивалися події а також розвінчує фейки, що розповсюджувались через промосковські ЗМІ. Автор, відомий політолог Віталій Портников, в притаманному йому динамічному стилі розкриває всю яскраву та трагічну картину революційного періоду сучасної історії України.

Огляд підготувала провідний бібліограф Ірпінської ЦБС Сметанюк Інна


17 серпня 2020 року

нові книги нові книги

нові книги нові книги

Огляд підготувала провідний бібліограф Ірпінської ЦБС Сметанюк Інна


книги про здоров\'я

книги про здоров\'я книги про здоров\'я

Підготувала: провідний бібліограф Ірпінської ЦБС Сметанюк Інна.


Психологія родини: книги для сім’ї і про сім’ю (до Дня Сім'ї)

Анделин. Очарование женственности

Анделин Хелен. Очарование женственности : классический бестселлер, который поможет укрепить ваш брак и обрести счастье в семье / Х. Анделин; пер. с англ. — Київ : Форс Україна, 2019. — 272 с.

Мудрість століть, вікові людські цінності, практичні поради - все це ви зустрінете на сторінках цієї книги, яка вже принесла славу автору і стала бестселером. Це своєрідне керівництво до дій сучасної привабливої жінки. Адже дає відповіді на питання – як зробити шлюб щасливим, як поєднати карєру і сімейний побут, як реалізувати свій потенціал і не зруйнувати сімю та багато іншого. Жінкам, які прагнуть заново відкрити магію своєї чарівної природи, присвячується це видання.

Бикова. Як подружити дітей з емоціями

Бикова Анна. Як подружити дітей з емоціями. Поради "Лінивої мами" / А. Бикова . — Київ : Форс Україна, 2018. — 128 с.

Цього разу "лінива мама" Анна Бикова прагне потішити не лише молодих мам порадами щодо виховання й розвитку дитини, а й залучити дітей до читання її нової книги й познайомити їх із людськими реакціями на різні ситуації, що трапляються в житті. З цієї книги-тренінгу з розпізнання емоцій батьки й діти довідаються про основні почуття та настрої, які в них виникають, навчаться розпізнавати їх у рідних і друзів, і загалом спробують намалювати свої відчуття різними барвами й навіть позбутися тих емоцій, які завдають прикрощів.

Вестре. 280 днів до вашого народження

Вестре Катарина. 280 дней до вашого рождения. Репортаж о том, что вы забыли, находясь в эпицентре событий / К. Вестре; пер. с англ. – К.: Форс Україна, 2019. – 280 с.

Це своєрідний репортаж, історія про вас від зачаття до народження. Від першої клітини до дев’ятого місяця, коли ви народилися. Книга містить незвичайні факти про живих істот і історії їх появи на світ. Виявляється, розвиток у лоні матері – це цілий космос і там теж відбуваються чудеса.

Зубарєва Наталія. Вальс гормонів 2. Дівчинка, дівчина, жінка + "чоловіча партія". Танцюють усі! / Н. Зубарєва; перекл. з рос. І. Хомчук; іл. А. Тарусова та ін. — Київ : Форс Україна, 2019. — 368 с.

Зубарєва. Вальс гормонів 2

Тато, мама, донька, син або двоє зразу – приблизно така модель звичайної сім’ї. Всі різні, але всі рідні. Як уживаються вони під одним дахом? Як ростуть і розвиваються діти, і як старіють батьки? Ця книга детально і цікаво розповість про зміни в жіночому і чоловічому організмі, про гормони, які впливають на настрій, здоров’я, молодість, красу і спокій. Завдяки інформації, яка міститься в цій книзі, ви зможете зрозуміти своє тіло, себе і в разі потреби вжити заходів щодо налагодження діяльності гормонів у вашому тілі. Настав час подбати про своє здоров'я.

Ільїна. Здоров\'я на вашому столі

Ільїна Світлана. Здоров’я на вашому столі / С.І. Ільїна. – Київ: ВСВ «Медицина», 2018. – 336 с.

Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній рослинний світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, уміли їх збирати, заготовляти, лікуватися ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує їй Природа. Книга буде цікавою і корисною широкому колу читачів.

Шивельбуш. Речі і люди

Шивельбуш Вольфганг. Речі і люди: Есей про споживання / В.Шивельбуш; пер. з нім. – К.: Ніка-Центр, 2018. – 192 с.

Чи є зв'язок між людьми та їхніми речами, які вони збирають і купують все життя? Так, і вельми серйозний. Автор книги виводить цей зв'язок за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні корені. Але основною темою даного дослідження є поняття споживання, яке останніми роками переросло в надспоживання.Чим це загрожує кожному з нас і людству загалом і чому надспоживання набуває в наш час нового сенсу – читайте в книзі.


Огляд літератури. Фантастика. Книжки

Огляд літератури. Фантастика. Книжки Огляд літератури. Фантастика. Книжки

Огляд літератури. Фантастика. Книжки Огляд літератури. Фантастика. Книжки

Огляд літератури. Фантастика. Книжки Огляд літератури. Фантастика. Книжки


Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки

Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки

Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки

Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки

Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки Огляд літератури. Переклади на українську. Книжки

Огляд підготувала пров. бібліограф Ірпінської ЦБС Сметанюк І. 12.06.2020


Нова література на допомогу навчальному процесу

Нові книги на допомогу освіті

Шановні читачі, в умовах карантину та віддаленого навчання, пропонуємо вам ознайомче відео про книги, які можуть стати у нагоді, як учням так і вчителям.
Беріть на замітку та чекаємо на Вас після зняття обмежень!

Книги на допомогу в навчанні


Нові книги з питань європейської інтеграції

з фондів Ірпінської центральної міської бібліотеки

/Files/images/vropi_den/003.jpg Міжнародні відносини: ментальність, геополітика, глобалізація: навчальний посібний / П.М.Лісовський. – К.: Кондор-Видавництво, 2017. – 156 с.


/Files/images/vropi_den/001.jpg

Міжнародні організації: навчальний посібник / Т.В. Стройко. – К.: Кондор-Видавництво, 2018. – 250 с.


/Files/images/vropi_den/006.jpg

Довідник з європейської інтеграції / під редакцією О.Б.Чернеги. – Львів: Магнолія 2006, 2019. –383 с.


/Files/images/vropi_den/002.jpg

Європейська інтеграція: навчальний посібник / за редакцією М.І.Макаренка, Л.І.Хомутенко; [М.І.Макаренко, Л.І.Хомутенко, І.І.Д’яконова та ін.]. – К.: «Центр учбової літератури», 2018. – 344 с.


/Files/images/vropi_den/005.jpg

Конституційні моделі місцевого самоврядування у державах-учасницях ЄС, Швейцарії та Україні: монографія; за ред. В.Л.Федоренка. Київ: Видавництво «Ліра», 2017.288 с.

/Files/images/vropi_den/004.jpg Чернеженко О.М. Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі: монограф.; за заг. ред. проф. В.Л.Федоренка. – К.: Видавництво : Ліра-К, 2018. – 380 с.


Читайте Шевченка. Читайте про Шевченка.

205 років з Дня народження Кобзаря

/Files/images/shevchenk_chitannya/2003-1 (1).jpg Шевченко Т.Г. Зібрання творів у шести томах. . – К.: «Наукова думка», 2003

Зібрання творів вміщує поезію, драматичні твори,повісті, оповідання, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості, листи, ділові папери та ін. видатного поета, художника, символа української нації Тараса Шевченка. Кожного разу відкривається щось нове у його творчості, хоча, здається, кожен рядок знайомий з дитинства.


/Files/images/shevchenk_chitannya/423x423.jpg Антонович Д.В. Шевченко – маляр. – К.: Україна, 2004. – 272 с.

У книзі детально аналізується малярська творчість Тараса Шевченка, стрижнем якої була велика безмежна, сильніша за все любов художника до України.

Це одне з найкращих досліджень мистецької спадщини Т.Шевченка. Видання ілюстроване, розраховане не тільки на фахівців а й для тих, хто цікавиться творчістю Кобзаря.


/Files/images/shevchenk_chitannya/t-5-6.jpg Спогади про Тараса Шевченка / за ред. В.Бородіна. – К.: Дніпро, 2010. – 608 с.

До збірки спогадів про Тараса Шевченка ввійшли мемуари його сучасників. Спогади розповідають про окремі епізоди життя Шевченка, геніального сина українського народу, створюють цілісну картину життєвого і творчого шляху основоположника нової української літератури.

Видання призначене для широкого кола читачів.


/Files/images/1_veresnya/xx.png Святий Київ наш великий. Малюнки Тараса Шевченка та його сучасників: Альбом. – К.: Мистецтво, 2004. – 176 с.

В альбомі представлено краєвиди Києва та околиць 40-60-х років ХІХ ст. Особливо детально показано київський доробок Т.Шевченка 1843-1846 рр. і твори М.Сажина у співпраці з яким поет-художник виконав значну частину композицій. Видання є спробою у реконструйованому і розширеному вигляді втілити задум двох митців – укласти альбом київських краєвидів. У виданні вміщено також роботи В. Штернберга, Ф. Солнцева, В. Тімма та інших художників – сучасників Тараса Шевченка.15 лютого – День виведення радянських військ з Афганістану


/Files/images/afganstan/005.jpg Возвращение из Афганистана. – М.: Мол. Гвардия, 1990. – 222 с.

Ця книга – суворий і гіркий документ про афганські події, учасниками і очевидцями яких є її герої, в тій чи іншій мірі опалені вогнем трагедії, що випала на долю покоління восьмидесятих.

Книга присвячена нашим хлопцям, які загинули в чужих пісках. Адресована тим, хто повернувся додому, і всім, хто зобов’язаний розділити їхній біль, подолати разом з ними втрати і винести відповідний урок, заданий афганським десятиліттям.


/Files/images/afganstan/004.jpg Красюк В.П., Вспомним, товарищ, мы Афганистан. – Киев: ЗАТ «УТГ», 2001. – 518 с.

Ця книга зацікавить усіх, благородних душею, здатних співпереживати і не байдужих до долі покоління, яких сьогодні називають «афганцями». Автор крізь роки, повертає читача в «неоголошену» афганську війну 1979-1989 років.

Це – правдива розповідь про тих, хто воював у мирних для держави час, хто не повернувся в Отчий дім, хто пройшов випробування війною, залишився живим, кого сьогодні випробовує життя.

За основу книги безпосередній учасник подій Володимир Красюк поклав вірші та прозу, написані на війні та після неї, про загиблих і живих. Читаючи їх, ви відчуваєте душу і пульс того часу і тієї «помилкової» війни.

Видання – діалог між поколіннями фронтовиків, батьками і дітьми. Це – книга Пам’яті, книга Реквієм подвигу.


/Files/images/afganstan/001.jpg Афганський альбом, сост. Завалий И.В. – Киев: 1999. – 56 с.

Альбом присвячено 10-й річниці виводу радянських військ з Афганістану. Він містить фотографії цієї війни, вірші його учасників, карикатури. Також подано в хронологічній послідовності дати, пов’язані з участю наших військ у виконанні інтернаціонального обов’язку. Наведено точну кількість загиблих у боях, від ран та хвороб, в аваріях і катастрофах, кількість тих, хто пропав без вісти.

Учасники бойових подій створили Союз ветеранів Афганістану, який об’єднує 12 тисяч чол. Завдання Союзу – взаємодопомога: матеріальна, моральна, юридична, медична.


/Files/images/afganstan/007.jpg Афганистан болит в моей душе…: Воспоминания, дневники советских воинов, выполнявших интернациональный долг в Афганистане / Лит. Запись П.Ткаченко; Предисл Ю. Теплова. – М.: Мол. Гвардия, 1990. 254 с., ил.

Про солдатів неоголошеної афганської війни написано чимало, різні погляди існують про них: одні вважають їх втраченим поколінням, інші – кращою частиною суспільства, людьми, які у загартувалися у страшних випробуваннях.

У книзі даній зроблено спробу надати слово самим «афганцям». Видавництво через «Комсомольську правду» звернулося до учасників війни з проханням надіслати про неї документальні свідчення. Отримані матеріали і стали основою даного видання.

З перших уст читач має змогу дізнатися про безліч надзвичайно цікавих, трагічних, а часом і комічних ситуацій, про страх і гарт, про вірність і зраду, про життя і смерть.


/Files/images/afganstan/006.jpg Никто не создан для войны / Автор сост. О.Смирнов. – М.: Мол. гвардия, 1990. – 252 с., ил.

Книга розрахована на широке коло читачів, в першу чергу на тих, хто воював у Афганістані, а також на ті категорії спеціалістів – медиків, психологів, та ін., хто працює з «афганцями».

Ця правдива документальна розповідь про тих, хто воював у мирний для країни час,необхідна для взаєморозуміння між людьми, які жили в мирі і тими, які пройшли випробування війною.

Книга складна за композицією, в її творенні брали участь самі воїни, журналісти, психологи. Ілюстративний ряд представляють документальні фотографії, зроблені атором в основному під час виводу військ у лютому 1989 року.


29 січня - день пам’яті Героїв Крут


/Files/images/kruti/001.jpg Крути: Збірка у пам’ять героїв Крут / Упор. Зінкевич О., Зінкевич Н. – К.: Смолоскип, 2008. – 422 с.

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів і гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Цей бій отримав величезне символічне значення – і саме його намагалися розкрити упорядники цієї книги.

До збірки ввійшли історичні матеріали та статті , в яких розкривається хід та причини трагедії, і художні твори, але насамперед – пуюліцистика різних часів. Найцінніша частина книги – спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.

Багато матеріалів , узятих із важкодоступних діаспорних видань, публікуються в Україні вперше. Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема молодь.


/Files/images/kruti/004.jpg Героїка трагедії Крут / упоряд. В.І.Сергійчук. – К.: Україна, 2008. – 464 с.

У спогадах учасників бою під Крутами, в роздумах сучасників поетичних і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних воєнних подій осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни.

Видання, матеріали якого подаються, як правило, в оригіналі, друковане раніше тільки в еміграції і не скрізь містить повні імена авторів.

Розраховане на всіх, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917–1921 роках.


/Files/images/kruti/003.jpg Куць М.М. Крути (поема, поезії, переклади). – К.: Видавництво Харитоненка, 2004. – 320 с.

Художня поема, створена автором на ґрунті документальних фактів, які Куць М.М. розшукував у різних джерелах, зокрема, у зарубіжних виданнях.

Автор виношував твір у серці кілька років. Він зумів максимально передати хід та атмосферу подій бою під Крутами. Навіть якщо і присутні деякі неточності, то, як зазначає сам автор, причиною була постійна нестача необхідного матеріалу.

Своїм твором Куць М.М. висловлює свою безмежну пошану видатним українцям – своєму землякові, політичному діячу Симону Петлюрі та письменниці Людмилі Старицькій-Черняхівській за все, що вони зробили для України і Києва.


/Files/images/kruti/007.jpg Документи трагічної історії України (1917-1927 рр.) / Редактор-упорядник П.П.Бачинський – К., 1999. – 640 с.

У збірнику зібрана велика кількість надзвичайно цінних, зовсім невідомих і маловідомих документів про національно-визвольний рух, боротьбу політичних партій і репресій більшовиків у республіці в 1917–1927 рр. Він буде корисним документальним посібником при написанні справді наукової, об’єктивної історії України.

Зокрема, представлено документи щодо бою під Крутами, ушанування пам’яті загиблих, відгуки письменників про тогочасні події.

Книга розрахована на дослідників, викладачів вузів, інших навчальних закладів, вчителів шкіл і широке коло читачів.


/Files/images/kruti/006.jpg Коваль Р.М. За волю і честь: Воєнно-історичні нариси / Вступ. Слово І.Драча. – К.: Діокор, 2005. –404 с.

Книга є збіркою драматичних історій доби Визвольних змагань 1917–1920-х років і вояцьких біографій учасників збройної боротьби за Українську державу, які воювали у складі армії УНР і повстансько-партизанських загонів Правобережної і Лівобережної України.

Зокрема, в розділі «Невигадані історії» йдеться про історичні події, пов’язані з боєм під Крутами. Розкривається політична ситуація, яка і призвела до даної трагедії.

Видання відтворює прогалини в нашій історичній пам’яті та оживляє її синів, які полягли в боротьбі за волю України і честь української зброї.


/Files/images/kruti/002.jpg Битва за Землю Рідну / Журавель Ю.Г. – Рівне: Видавництво ГО "Діти підземелля", 2016. – 46 с.

Книга "Битва за Землю Рідну" видана художником та громадським діячем Журавлем Юрієм спільно з громадською організацією "Діти підземелля" та Творчим об’єднанням "Добродій".

Видання містить героїчні оповіді з історії України ще від часів князя Святослава і до сучасних днів, славнозвісної оборони Донецького аеропорту. Включено також яскраву розповідь про бій під Крутами.

Оповіді супроводжуються чудовими ілюстраціями, які часто мовлять навіть більше ніж слова. Книга видана на українській та англійській мовах.

"Життя кожного нашого героя безцінне. Треба вчитись жити і перемагати, перемагати і жити. А вчитись нам є у кого. Ми нащадки вправних воїнів, талановитих полководців, лицарів і героїв!"


22 січня - День Соборності України


/Files/images/sobornst/002.jpg Левко Лук’яненко. Національна ідея і національна воля: – К.: МАУП, 2003. – 296 с.

У просвітницько-публіцистичній праці автор розглядає наріжне питання української держави, дає оцінку державотворчого процесу в Україні, його окремих складових – економічних, політичних, соціальних, моральних.

Головною темою є проблема національної ідеї, рефреном – заклик до єдності народу через відродження мови, традицій, культури, національної гордості, любові до України.


/Files/images/sobornst/003.jpg Вівчарик М.М. та ін.. Українська нація: шлях до самовизначення: [Монографія] / М.М. Вівчарик, П.П.Панченко, В.І.Чмихова. – К.: Вища школа, 2001. – 287 с.

У драматичній історії українського народу особлива роль належить етногенезу української нації. Адже й понині недруги української державності силкуються довести відсутність державотворчих начал в українському етносі.

Автори цієї монографії чи не вперше сміливо й чесно на багатому фактичному матеріалі переконливо доводять, що українська нація – це реальність, яку не треба заперечувати, а з якою слід рахуватися як з іншими самобутніми світовими етносами.

Видання допоможе глибше зрозуміти родовід і духовні витоки нації та усвідомити, що шлях, який обрала Україна, – це побудова демократичної правової держави та утвердження в ній громадянського суспільства, в якому ідея Української держави як Батьківщини всіх громадян, що проживають на її теренах, є консолідуючою силою.

Видання розраховане на науковців, політиків, викладачів, студентів, всіх, кому не байдужа доля суверенної України.


/Files/images/sobornst/001.jpg Горєлов М.Є. Держава і цивілізація в історії України /Горєлов М.Є., Моця О.П., Рафальський О.О.:монографія. – К.: ЕКО-ПРОДАКШН, 2009. – 980с.

Автори цієї книги вивчають історичний розвиток населення на території сучасної України від зародження відтворювального господарства і до сьогодення. Основна увага надається висвітленню проблем співвідношення додержавних та державних структур із важливим і ще не достатньо вивченим процесом еволюції проти цивілізаційних та цивілізаційних спільнот цього європейського регіону.

Видання розраховане на науковців, політиків, викладачів, студентів, всіх, кому не байдужа доля та розвиток суверенної України.


/Files/images/sobornst/0011.jpg В.Сергійчук. Українська соборність. Відродження українства в 1917 – 1920 роках.– К. ТзЩВ «Українська видавнича спілка», 1999. –415 с.

На великому архівному матеріалі, що раніше переховувався в спецфондах, професор Володимир Сергійчук засвідчує: українська душа невмируща, де б українці не були, вони завжди тягнуться до своєї Матері-Батьківщини, їхні серця б’ються в одному ритмі з Києвом.

Особливо це виявилося 1917 року, коли українство, зініціювавши виступом солдатів Волинського полку Лютневу революцію в Росії, вдалося творити свою власну долю на своїй етнічній території. Тоді у визвольні змагання включилися не тільки на Великій Україні – скрізь, де вже розселився наш етнос, підтримували прагнення до творення Самостійної Соборної Держави.

Книга розрахована на широкий загал студентів, викладачів, тих, хто прагне глибше знати історію України.


/Files/images/sobornst/010.jpg Шкількик Михайло. Україна у боротьбі за державність в 1917–1971 рр. Спомини і роздуми / Упор. Владистав Верстюк. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 512с.

Спогади і роздуми М.Шкількика відтворюють доленосні для України події революції 1917-1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним. Закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств, подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. На його думку, однією з них є дискредитація української ідеї П.Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення «єдиної і неподільної» Росії.

Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.


/Files/images/sobornst/004.jpg Терещенко Ю.І. Україна і європейський світ: Нарис історії від утворення Старокиїв. Держави до кінця ХVІ ст.: Навч. посібник. – К.: Перун, 1996. – 496 с.

У книзі висвітлюється історичне минуле українського народу від часів утворення Старокиївської держави до кінця ХVІ ст. Показується спільне та відмінне у розвитку суспільно-політичних відносин та культурного процесу в країнах Західної Європи і в Україні. Важливим аспектом викладу є проблема соціокультурної та політичної орієнтації України, яка, органічно сприймаючи досягнення західноєвропейської цивілізації, зберігала самобутність власного історичного розвитку.

Автор показує, що Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Київське князівство ХV ст., Запорізька Січ, які були тісно пов’язані з європейським світом, переконливо засвідчували постійне прагнення українського народу жити незалежним державним життям у складі європейської спільноти народів.


/Files/images/sobornst/007.jpg Денис Квітковський. Боротьба за українську ідею. Збірник публіцистичних творів. / Упор. В.Верига. – Детройт – Нью-Йорк – Торонто, 1993. – 604 с.

Збірник праць українських емігрантів, які вийшли з рідної землі, в першу чергу, з політичних мотивів. Тисячі українських родин опинилися на чужині серед нових незвичних обставин. І тут була основна роль інтелігента – допомогти знайти власний шлях.

Публіцистична творчість д-ра Дениса Квітковського – немов дзеркало, в якому відбивається життя і мрія українського емігранта, відданого патріота своєї Батьківщини, що шукає шляхів, як розбудувати власне життя, не затративши своєї національної особистості.

Д.Квітковський дивився на українську проблему як частину світової проблематики. У лабіринті світових подій він дошукувався можливостей як вплести українське питання у загальнолюдську і світову політику. Він до кінця життя залишився вірним політичному девізу національного руху: «Здобудеш українську державу, або згинеш у боротьбі за неї».


/Files/images/sobornst/005.jpg Майдан гідності! (Пам’яті «Небесної сотні») / упорядник С.Козак. – К.: Літ. Україна, 2014. – 204 с. – (Бібліотека газети «Літературна Україна». 2014. – № 9.)

Збірник присвячений одній із найбільших знакових подій в історії української державності – Євромайдану. Протягом трьох місяців увага вітчизняних та світових засобів масової інформації була прикута до Революції Гідності. Українські письменники, науковці, публіцисти, дипломати активно осмислювали революційні події, давали їм моральну та фахову оцінку, розмірковували про значення суспільних змін для культури і націотворення.

Збірник містить список героїв, полеглих за Україну, а також звернення інтелігенції, матеріали з хронології Євромайдану, аналітичні статті, відгуки та знакові події листопаду 2013 – лютого 2014 років, а також до теми російської агресії в Криму.


/Files/images/sobornst/006.jpg Провідники духовності в Україні: Довідник / За ред. І.Ф.Кураса. – К. Вища шк., 2003. – 783 с.

Наведено відомості про широку плеяду найвидатніших державотворців, діячів культури, науки, освіти, церкви, які на різних історичних етапах пробуджували суспільну свідомість, долали стан соціальної апатії, пропагували народні традиції, опікувалися проблемами духовного відродження і розбудови української держави.

Історико-біографічні статті не тільки містять енциклопедичні довідки про видатних представників українського народу, а й розкривають їхню роль у духовному розвитку нації.


Всесвітній день релігій

/Files/images/relg/002.jpg Миркина З., Померанц Г. Великие религии мира. – М., «РИПОЛ», 1995. – 416 с.

Відомі автори просто і зрозуміло розповідають про досить складні речі – зародження та існування великих релігій світу, про богів і пророків, про те, що об’єднує всіх людей і всі віри.

Книга цікава найширшому загалу, її чекали і діти і дорослі, віруючі й атеїсти, християни та мусульмани, буддисти та іудеї. Для старшокласників та студентів це необхідний навчальний посібник з історико-філософських дисциплін./Files/images/relg/005.jpg Абрамович С., Тілло М., Чікарькова М. Релігієзнавство. – К.: Дакор, 2006. – 512 с.

Пропонований підручник подає широкі відомості про природу релігії, структуру релігійного життя та історичну різноманітність його форм. Водночас тут значну увагу приділено специфіці релігійної психології, проблемам співвідношення релігієзнавства й теології, конкретним явищам релігійного духовного пошуку. Зроблено спробу дещо по-новому класифікувати релігійні системи. Детально охарактеризовано традиційні духовні концепції й нові явища в релігійному житті сучасності. Зокрема, тут розглядається історія релігійного життя в Україні – від сивої давнини до наших днів.

Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, всіх, хто цікавиться і прагне пізнати різноманіття релігії від первісних вірувань до етнонаціональних та світових релігій.


/Files/images/relg/009 (1).jpg Михаил Палатник. Время собирать камни. М.: Palatnik, 2015. – 346 с.

Євреї – не народ, а духовна спільність, яка стала під знамена першопрохідця Авраама. Група, що прийняла на себе роль посередника між народами землі та Вищою силою, Природою, чи Творцем. Як розвивалася методика Авраама? Що відбувалося з євреями, що прагли втекти від своєї місії? Що стоїть за антисемітизмом і антисіонізмом? Про ці питання з вами будуть говорити єврейські мудреці й каббалісти всіх країн і часів.

Книга заснована на першоджерелах ті історичних матеріалах і дає відповідь на головне, вічно актуальне питання: що робити? Як, за висловом Б.Ш.Окуджави, «не пропасти поодинці», а навпаки, витягнути себе і весь світ у площину нового, світлого і щасливого співіснування./Files/images/relg/006.jpg Архів української церкви. Серія 1 Дослідження. Випуск 1. Історія унії на Київщині 1596-1939 років. – 296 с.

Збірник статей присвячено науковій проблемі – історії Унійної Церкви на території Київщини кінця ХVІ – першої половини ХІХ ст. Автори наукових розвідок на основі вже відомих джерел, а також за допомогою нововиявлених архівних документів, висвітлюють цілий комплекс питань, пов’язаних з діяльністю уніатів у зазначеному регіоні: релігійна, духовна та освітня місія ченців-василіян, фундаторська діяльність на користь унії представників світського нобілітету, досвід співіснування православних та уніатів у часи Російської імперії тощо.

Особливу увагу приділено проблемам міжконфесійних конфліктів у часи Коліївщини, проаналізовано їх причини, з’ясовано позицію та політичний курс Унійної Церкви в часи державницьких змагань українського козацтва в середині ХVІІ ст.


/Files/images/relg/008.jpg Ілларіон, митрополит. Дохристиянські вірування українського народу: Іст.-реліг. Моногр. Видання друге – К.: АТ «Обереги», 1994. – 424 с.

У книзі описано всі дохристиянські вірування, слов’янську міфологію, головних дохристиянських богів, українську демонологію, дохристиянську богослужбу, віщунство і повір’я, життя людини в обрядах і повір’ях, смерть, похорон і потойбічне життя, стародавні народні свята, довоєвір’я, вдачу і суспільне життя наших прадавніх предків.

Чудова, високохудожня форма літературного тексту робить видання доступним широкій аудиторії читачів.


/Files/images/relg/001.jpg Павленко Ю. В. Дохристиянські вірування давнього населення України: Монографія. – К.: Либідь, 2000. – 328с.

У книзі йдеться про релігійно-міфологічні вірування давніх мешканців території України з найдавніших часів до хрещення Русі. Використовуються дані різних наук: археології, порівняльно-історичного мовознавства, власне релігієзнавства тощо, які подаються в єдності на ґрунті загального розуміння етноісторичного процесу, що мав місце на наших землях за часів давнини та раннього Середньовіччя.

Розгляд релігійно-міфологічних уявлень давнього населення України здійснюється в широкому світовому контексті, у порівнянні з віруваннями багатьох наших народів, з урахуванням останніх досліджень.14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

/Files/images/chornobil_2018/003.jpg Загреба, МихайлоПропусти Чорний біль крізь серце/М.Загреба.– К.: ТОВ «Спалах», 2002. – 120 с.

Ця фотокнига – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної енциклопедії Мінчорнобиля України Михайла Загреби.

Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не лише як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитися над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян.

Правдиву емоційну оповідь автора ілюструють його фотографії, – адже він відомий як талановитий фотожурналіст./Files/images/chornobil_2018/001.jpg Ми були першими… Збірник спогадів учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС – ветеранів органів внутрішніх справ Київської області, які першими вступили у боротьбу з наслідками планетарної катастрофи / Упоряд. К.І.Бурцев. – К. Етнос, 2006. 344 с.

Історичне видання, сповнене одкровення і людського болю. Водночас це книга-спомин про минулі фатальні події, книга-пам’ять про тих, хто попри страх та інстинкт самозбереження зробив рішучий крок назустріч розбурханій ядерній стихії.

Ця книга – вшанування правоохоронців, вогнеборців, військових та медиків – усіх, хто у двобої з невидимим ворогом, що спалював тіло й калічив душу, поклав своє здоров’я, свій талант, а дехто – і своє життя.


/Files/images/chornobil_2018/005.jpg Біль і тривоги Чорнобиля/Упоряд. Ю.В.Сафонов. – К.: ВАТ «Вид-во «Київ. правда», 2006. – 288 с.– іл. 64 с.

Видання – колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже два десятки літ. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобмльській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС. Їхня розповідь доповнена фотосюжетами про подолання наслідків Чорнобильської трагедії – двадцятилітньої давнини й сучасними.


/Files/images/chornobil_2018/004.jpg Костін І.Ф. Чорнобиль: Сповідь репортера: (Книга-альбом). – К.: Мистецтво, 2002. – 320 с.: іл. – укр., текст. І рез. англ.

Книга-альбом приголомшує правдивою і щирою розповіддю про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ ст. та її жахливі наслідки.

Своїми відвертими фотодокументами автор засвідчує безприкладний героїзм, громадянську мужність і християнське милосердя людей, які врятували планету від загибелі.


10-14 грудня - Всеукраїнський тиждень права

/Files/images/pravo/003.jpg О.О.Майданник. Конституційне право України: Навч. посібник. – К: Алтера, 2011. – 380 с.

У навчальному посібнику на основі чинного конституційного законодавства розглянуті основні питання теорії конституційного права, висвітлено інститути конституційного права України, проаналізовано особливості, що їм притаманні, питання регулювання суспільних відносин нормам конституційного права України, правовий статус суб’єктів конституційно-правових відносин, їхня правозастосовча діяльність, особливості конституційно-правової відповідальності. Поданий матеріал містить питання для самоперевірки та контролю, тестові завдання.

Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, на широке коло читачів, які цікавляться питаннями конституційного права.


/Files/images/pravo/001.jpg Демиденко Г.Г. Історія вчень про право і державу: Підручник для студентів юридичних вищих навчальних закладів. – Харків: Консум, 2007 – 432 с.

У підручнику викладено основні доктрини на право і державу Стародавнього світу. Середньовіччя, Нового і Новітнього часу, показано народження і розвиток основних ідей про право і державу. Особливу увагу приділено розвитку політико-правових знань у ХІХ і ХХ ст. – теорії правової держави, характеристиці різних шкіл права, вітчизняної історії політико-правової думки тощо.

Для студентів, аспірантів та викладачів юридичних вузів і факультетів, а також всім, хто вивчає філософію права, політологію, цікавиться проблемами держави і права.


/Files/images/pravo/005.jpg Мірошниченко А.М. Земельне право України: підручник. – 2-ге видання. допов. і перероб. – К.: Алерта; ЦУЛ, 2011. – 678 с.

Підручник містить опис системи правових норм, що складають земельне право України, практики їх застосування, а також положень земельно-правової доктрини. Видання має окремі риси збірника законодавства, наводячи велику кількість цитат нормативно-правових актів. Особливістю підручника також є те, що матеріал систематизований за кількома рівнями: основні положеня подані більшим шрифтом, а додаткові відомості для поглибленого вивчення відокремлено і подано меншим шрифтом.


/Files/images/pravo/004.jpg Роїна О.М. Господарський процес: Практичний посібнк. - К. Алерта; ЦУЛ, 2011. - 192 с.

В посібнику надаються необхідні роз'яснення з питань вирішення спорів у господарському суді. Також представлені зразки основних процесуальних документів, які використовуються в господарському процесі.

Посібник розрахований на всіх, кому цікаві питання правозастосування.


/Files/images/pravo/002.jpg Податкові конфлікти: особливості вирішення: навч. посіб. // за заг. ред. Л.В.Трофімової. – К. КНТ. 2010.–360 с.

У навчальному посібнику авторським колективом у доступній формі викладено зміст та особливості податкового конфлікту, розглянуто вирішення податкового конфлікту в судовому порядку, а також проаналізовано окремі категорії судових справ між платниками податків та органами державної податкової служби України.

Для студентів, аспірантів, викладачів, працівників податкової служби, юристів, а також тих, хто цікавиться природою виникнення та механізмами вирішення податкових конфліктів.


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Люди и ВИЧ: Кн. Для неравнодушых. – К.: 2001. – 350 с.: ил./Files/images/snd/003.jpg

Книга є першим в Україні досвідом створення досить місткого видання, присвяченого різним аспектам пандемії ВІЛ-інфекції.

Книга зацікавить людей різного віку, які бажають дізнатися про ВІЛ-інфекцію більше. Зокрема тих, хто живе поряд з інфікованими людьми, їхніх близьких, родичів, співробітників.

Розділи видання несуть інформацію про історію СНІДу, передачу вірусу, його діагностику, лікування, про СНІД та законодавство.

Книга націлена на те, щоб Україна та інші пострадянські країни мобілізували спільні зусилля для контролю над епідемією ВІЛ-інфекції.


Околитенко Н.И., Колбун Н.Д./Files/images/snd/001.jpg

ВИЧ в свете законов природы: Альтернативный взгляд / Н.И.Околитенко, Н.Д. Колбун. – К: Биополис, 2009. – 215 с.

Книга відповідає на питання, які цікавлять багатьох: що ж таке ретровірус, названий ВІЛ, чи дійсно він згубний? Яка істинна роль вірусів у природі? Чому розвиваються хвороби і на чому повинна зосередитися медицина?

На основі практики боротьби з імунодефіцитним станом з допомогою нової медичної технології – інформаційно-хвильової терапії, автори монографії не тільки ставлять під сумнів теоретичну концепцію прихильників інфекційної природи СПІДу, але і обгрунтовують розвиток нової медичної парадигми.

Написана доступною мовою, книга розрахована не лише на спеціалістів, а й на широке коло читачів.


Зонтаг, Сьюзен./Files/images/snd/002.jpg

Хвороба як метафора. СНІД та його метафори / С.Зонтаг; пер. З англ. Т.Бойко. – К.: Видавництво «Жупанського», 2012. – 162 с.

Автор на власному досвіді дізналася про перебіг та лікування небезпечної онкологічної хвороби Тому, переосмисливши буття, написала дану книгу, присвячену таким небезпечним хворобам як рак та СНІД. С.Зонтаг розвінчує міфи, які часто спотворюють правду про хворобу та ізолюють пацієнта, говорить про справжню суть хвороби.

У частині книги «СНІД та його метафори» розглядаються метафори, пов’язані за СНІДом, і показано правду, вільну від вини, сорому і страху.


24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів


/Files/images/golodomor_2018/003.jpg Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні: Київська область / Упоряд. А.І.Гай. – Біла Церква: Буква 2008. – 1375 с.: іл.

Для створення даного видання було зібрано і опрацьовано майже 40 тисяч документів і свідчень, які розкривають моторошні картини Голодомору в Україні. Представлено документи партійних та радянських органів, тодішніх спецслужб – ДПУ та НКВС, результати опитувань тисяч очевидців голоду, фотознімки тієї пори, що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу. Вони беззаперечно підтверджують, що лише на території нинішньої Київщини внаслідок організованого правлячим комуністичним режимом штучного голодомору було знищено від 284,5 до 510 тис. українських хліборобів та їхніх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно.

На сторінках 1188–1198 йдеться по наше Приірпіння. Список жителів – жертв 1932-1933 років, укладено відповідно до архівних даних в алфавітному порядку, де мовою оригіналу вказано ПІБ та офіційну причину смерті (зрозуміло, що замість діагнозу «голод» було вказано: «запалення кишок», «дизентерія», «розлад харчування», «виснаження», «коклюш», «кір» тощо). В селищі Ворзель у цей час померло 339 людини, в основному це діти та персонал дитячого будинку. У Гостомелі померло 82 людини, в Ірпені – 122.

Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо, адже сліди злочину старанно замітались протягом шести десятиліть.


/Files/images/golodomor_2018/002.jpg Сльоза пекучої пам’яті: Свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 років на Київщині. Додаток до Київського обласного тому Національної книги пам’яті. у 2-х т./ В.І.Сергійчук, А.І.Гай, Р.Д.Василинець та ін. – Біла церква: МП Видавництво «Буква», КОТО «Культура», 2009.

Двотомне видання, яке є додатком до Київського обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років містить понад 1300 свідчень жителів Київщини, – тих, хто пережив голод, а також записи розповідей, зроблених їхніми дітьми та внуками, які розкривають моторошні картини найстрахітливішого в житті людства злочину, організованого правлячою комуністичною системою штучного голоду в Україні.

На сторінках 713-716 першого тому мова йде про Ірпінь. Встановлено поіменно 534 прізвища жителів, які тут померли. Свідчення про події тих років надають місцеві жителі: Бурлака М., Виставкіна Г.І., Ламбуцький М.І., ПолушкінаО.Г., Потороча П.В., Рог М.Ф., Самойленко Г.Ф., Самойленко П.І., Селезньова Н.В.

Перед свідченнями очевидців вміщено статті про причини, перебіг і наслідки голодомору в населених пунктах Київської області, медичні аспекти голоду.

Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема на Київщині, та усіх, кому не байдужа доля українського народу.


/Files/images/golodomor_2018/001.jpg Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали. / Упоряд. Р.Я.Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. – К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2007. – 1126 с.: іл.

Книга містить великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УРСР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й.Сталіна, Л.Кагановича, В.Молотова, С.Косіора, В.Чубаря та інших; численні звернення селян – листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості.

Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.


/Files/images/golodomor_2018/008.jpg 1933: «І чого ви ще живі?» / упоряд. Тетяна Боряк. – К.: Тов «Видавництво «Кліо», 2016. – 720 с.

Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами – повне позбавлення українського села засобів існування. Оскільки документами є усна історія, то проаналізовано цей вид історичного джерела – загалом та зокрема щодо Голодомору.

На сторінках 306–308 маємо змогу ознайомитися зі свідченнями жителів Київської області, які були очевидцями тих жахливих часів.


/Files/images/golodomor_2018/004.jpg Український хліб на експорт: 1932–1933. – К.: ПП Сергійчук М.І., 2006.– 432с.

У виданні наводяться невідомі раніше документи з колишніх таємних архівів: постанови, збірники, телеграми, статистичні довідники зі світової торгівлі зерновими культурами, угоди з іншими державами тощо, з яких чітко простежено поступове непосильне збільшення плану хлібозаготівлі для українського селянина, експорт нашого хліба за кордон, що і стало причиною геноциду українського народу в 1932–1933 роках.

Український хліб став у руках Москви важливим інструментом у політичних комбінаціях на міжнародній арені. Експорт українського хліба є "одним з тих найбільш забезпечених і надійних моментів, за яким капіталістична Європа повинна піти на чесне співробітництво з країною робітників і селян". І читач має змогу прослідкувати реакцію зарубіжних держав, які або робили все можливе, щоб розбудити сумління тамтешньої демократії та врятувати українське селянство, або, спокусившись на вихідні умови закупівлі хліба в СРСР, залишалися байдужими до трагедії, стверджуючи, що ніякого голоду в Україні немає.


/Files/images/golodomor_2018/006.jpg Злочин: на вічну пам’ять дочкам і синам української землі, мільйони котрих замордувала, убила, знищила у катівнях і голодоморами комуністична більшовицька влада у ХХ столітті: / Упорядник П.Кардаш – Мельбурн-Київ: Фортуна, 2003. – 554 с. іл.

Видання заторкує кілька епох нашої історії, містить переконливі докази того, що українські землі постійно хотіли загарбати наші найближчі сусіди, а народ поневолити і примусити до рабської праці.

Упорядник книги, в якій найбільше місця відведено висвітленню злочинів над українством у ХХ ст., свідомо повертає читача до далеких минулих часів, наводить безліч трагічних фактів нашої історії. Робить це тому, аби підкреслити, що найстрашніші злочини, які вчинили московсько-комуно-більшовицькі кати в Україні мають своє глибоке коріння. А вершиною знущань проти нашого народу був саме Геноцид у 1932–1933 роках. Документи, наведені в книзі, світлини, розповіді потерпілих у ті часи та очевидців переконливо це підтверджують. І уважно читаючи сторінку за сторінкою даний літопис, читач переконається в цьому сам. Правда є гіркою, але ми мусимо знати її і зобов’язані розповісти своїм нащадкам.


/Files/images/golodomor_2018/007.jpg Великий голод в Україні 1932–1933 років: У 4-х т. Свідчення очевидців для комісії Конгресу США / Виконавчий директор Комісії Джеймс Мейс.– К.: Видав дім «Києво-Могилянська академія», 2008.

Чотиритомне видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932–1933 рр. містить свідчення очевидців-емігрантів з України, що були зібрані впродовж 1983–1984 рр. за спеціальною методикою oral histori і є доказом геноциду українського народу. Ключова акція уряду (конфіскація всіх продовольчих продуктів тривалого зберігання в українських селах у січні 1933 р.) була здійснена на основі усних вказівок. Вона може бути встановлена тільки за подібністю дій чекістів і комнезамівців у різних селах України, засвідченою людьми, які бачили такі дії на власні очі. Тому свідчення є одним з найцінніших джерел з історії колективізації та Голодомору в Україні.


Кияни – свідки Голодомору / Упор. та заг. ред. Р.Круцик. – К.: 2009. – 416 с./Files/images/golodomor_2018/005.jpg

Книжка містить свідчення очевидців національної трагедії – Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, зібрані зусиллями киян: дорослих і дітей, соціальних працівників, школярів, педагогів. До видання ввійшли також статті вчених-дослідників, зокрема Р.Лемакіна, автора терміну і концепції геноциду, де проаналізовано причини і наслідки трагедії; публікації зарубіжної преси за 1932–1933 рр., присвячені тогочасним подіям в Україні. На допомогу вчителям-історикам вміщено методичні матеріали з вивчення теми Голодомору.

Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема на Київщині, та усіх, кому не байдужа доля українського народу.


Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.


Український орфографічний словник: Орфографічний словник української /Files/images/den_pisemnost/013.jpg мови: Близько 143000 слів/Уклад.: М.М.Пещак та ін. – 3-є вид., перероб. і доп. – К.: Довіра, 2004. – 1006 с.

Академічний орфографічний словник відображає лексику української літературної мови у тому стані, якого вона набула на початок ХХІ століття. Зріс обсяг словника – порівняно з попереднім він збільшився на 18 тис. слів.

Словник містить близько 143000 одиниць у нормативному написанні згідно з чинним правописом, з наголосами та необхідною граматичною інформацією.

Як нормативний довідковий посібник словник розрахований на найширшого користувача: викладачів, студентів, учнів та вчителів, службовців, ділових людей, учених, письменників, журналістів тощо.


/Files/images/den_pisemnost/014.jpg Мова – не калька: словник української мови / Т.Береза, І.Зубрицька, Ю.Зелений. – Львів: Апріорі, 2016. – 664.

Сучасний словник гарної української мови «Мова – не калька» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.

Призначений для шанувальників української мови, яким не байдужа доля рідної мови, культури й словесності.


/Files/images/den_pisemnost/011.jpg Новий тлумачний словник української мови у 4-х т. / Укл. В.В.Яременко, О.М.Сліпушко. – К.: «Аконіт», 2000.

Видання містить 200000 слів, найуживаніших у сьогоденному мовленні.

До Словника включено і протлумачено побутову, ділову, книжну, термінологічну, наукову лексику та іншомовні слова, що вже стали невід’ємною частиною національного лексичного фонду.

Словник надасть потрібну мовну допомогу діловим людям, державним службовцям, військовикам, усім, хто поглиблює знання рідної мови або вивчає українську як іноземну.

Тлумачення слів і їх значеннєвих нюансів досягається значним розширенням синонімічних рядів, з яких завжди можна вибрати єдино правильне і потрібне у відповідному контексті слово, а також введенням до словника питомо українських слів, які тривалий час вилучалися зі словників як «застарілі», «маловживані», «розмовні» і замінялися або кальками з російської, або чужомовними словами.

Тисячі нововведених синонімів та ілюстративний матеріал із творів українських класиків надають Новому тлумачному словникові української мови характеру книги для захопливого самодостатнього читання.


/Files/images/den_pisemnost/010.jpg

Шевчук С.В., Клименко І.В. Українська мова за професійним спрямуванням: підручник. – 3-те вид., виправ і доповнен. – К.: Алерта, 2012. – 696 с.

Підручник укладено відповідно до типової програми дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Структурування матеріалу здійснено відповідно до кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Теоретичний і практичний матеріал згруповано у три змістові модулі.

Система вправ і завдань допоможе майбутнім фахівцям набути умінь і навичок професійного спілкування на граматичному, лексичному, стилістичному рівнях. Після кожної теми вміщено запитання і завдання для самоконтролю, індивідуальні проблемні завдання, теми рефератів, наукових повідомлень, які сприятимуть закріпленню вивченого.

Книга необхідна для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, тих, хто прагне високої культури спілкування на професійному рівні.


Українське слово для всіх і для кожного / Олександр Пономарів. – К.: Либідь, 2012. – 360 с.

/Files/images/den_pisemnost/012.jpg

У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ «Роздуми й коментарі» відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні. Для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.


У найближчі дні наша держава відзначає такі важливі пам'ятні дати:

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.

6 листопада – 75-та річниця визволення Києва військами Першого Українського фронту від фашистських окупантів.


Україна в Другій світовій війні: погляд ХХІ століття. Історичні нариси. У двох книгах./ За ред. О.Є.Лисенко та ін. – К.: Науково-виробниче підприємство «Видавництво «Наукова думка» НАН України», 2011.

/Files/images/vv_vyna/008.jpg У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової війни. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійних інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.


/Files/images/vv_vyna/007.jpg Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні / авт.-укладач О.Соколенко. – К.: Об’єднання «Всесвіт», 2012.- 1429с.

Наукове громадсько-політичне видання, на сторінках якого розміщені архівні та інформаційні матеріали з Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного, а також світлини, фотодокументи та історико-статистичні довідки, надані обласними архівами України та Комісією у справах колишніх партизанів Другої світової війни при Верховній Раді України, що розповідають про партизанський рух на території нашої держави в роки Другої світової війни. Зокрема, світлини з архіву Комісії у справах колишніх партизанів публікуються вперше.

У книзі на ст. 363-429 подається матеріал про партизанський рух на території Київської області та м. Києва в 1941-1943 роках.

На ст. 396, 400, 425-427 розміщені світлини керівників та членів підпільних організацій на території Приірпіння, зокрема В.Ф.Малишкіна, Ф.Д.Зубкова, В.Й.Нацевича, М.К.Рябка, І.С.Ситника, П.І.Тригубова, В.Є.Педяша, М.В.Білостоцької, Н.О.Білостоцької, С.О.Білостоцького, В.Ю.Терехова, М.О.Махової, О.В.Горійчука, М.Лященкова, Ф.В.Находова, О.Д.Попова, О.С.Зубка, В.В.Горака, К.З.Філіповської, В.Ф. Філіповської.

На ст. 383, 1049, 1059, 1264, 1265, 1271-1275 подаються також відомості про нашого земляка, письменника, Героя Радянського Союзу Збанацького Юрія Оліферовича,який був одним з організаторів партизанського руху на території Чернігівської області, а після війни проживав у селищі Ворзель.

Автор-укладач даної книги, Соколенко Олександр Гарольдович, – наш земляк, краєзнавець, директор ворзельського Музею історії та культури «Уваровський дім».


/Files/images/vv_vyna/004.jpg Вінок безсмертя: Книга-меморіал. – К.: Політвидав України, 1987. – 578 с.: іл.

У книзі-меморіалі зроблено першу спробу звести воєдино та увічнити в пам’яті народу села Української РСР, знищені разом з населенням фашистськими загарбниками. Документальні оповіді, свідчення очевидців трагедії, документи вітчизняних архівів, матеріали з «трофейного досьє» викривають людиноненависницьку сутність нацизму, показують всенародний розмах партизанської боротьби, висвітлюють процес відродження.

На ст. 351–388 йдеться про 17 сіл Київської області, знищених загарбниками в ті страхітливі роки.


/Files/images/vv_vyna/005.jpg Книга пам’яті України: Київська область. Т.3. – К.: Видавництво «Молодь», 1995. – 750 с.

Книга Пам’яті – унікальне історико-меморіальне восьмитомне видання, перша спроба назвати поіменно всіх воїнів, які загинули під час Другої світової війни. Книга матиме юридичний статус, всі записи в ній підкріплюються відповідними документами або обґрунтованими свідченнями.

У 3-му томі на ст. 730 –749 йдеться про наших земляків, жителів міста Ірпеня, селищ Бучі, Ворзеля, Гостомеля та Коцюбинського, які брали участь у Другій світовій війні. Місцеве населення піднялося на боротьбу з ворогом, вже у перші дні війни понад 300 жителів стали на захист Батьківщини і вступили до лав Червоної Армії. У книзі подано історичні факти боротьби та поіменний список загиблих військовослужбовців, партизанів і підпільників, народних ополченців, бійців винищувальних загонів, а в окремих випадках і цивільних осіб, які загинули в бою, померли від ран чи пропали безвісти. Меморіальний список увічнює 283 чол. – жителів Ірпеня, 96 чол. – селища Буча, 37 чол. – Ворзеля, 100 чол. – Гостомеля, 43 чол. – Коцюбинського.


/Files/images/vv_vyna/004.jpg Книга скорботи України: Київська область. Т.2. Ред. колегія: голова М.М.Урупа. – К.: Видавництво «Молодь», 2005. – 391 с.

На честь 60-ї річниці Перемоги було випущено чотири томи «Книги скорботи України» Київської області. Тут поіменно увічнено пам’ять жертв війни 1941-1945 років – як військових, так і мирних жителів.

У 2-му томі на ст. 105 – 110 надано списки наших земляків, жителів різної вікової категорії, розстріляних та закатованих німецько-фашистськими загарбниками: у місті Ірпені – 21 чол., у селищі Буча – 17 чол., у Ворзелі – 23 чол., у Гостомелі – 16 чол., у Коцюбинському – 12 чол.

«Книга скорботи України» має юридичний статус, усі записи в ній підкріплюються відповідними документами або обґрунтованими свідченнями, вона є своєрідним продовженням «Книги пам’яті України».


/Files/images/vv_vyna/003.jpg Звитяжці. Київська область: Книга пам’яті України. Т.7. – К.: Видавництво Ліра-К, 2016 – 766 с.

Спеціальне десятитомне видання «Звитяжці» увічнює пам’ять ветеранів війни, які повернулися живими із фронтів, почали відбудовувати народне господарство країни, продовжують жити по даний час або вже померли. Видання має за мету зберегти для нинішнього і майбутніх поколінь імена тих, кому пощастило вижити у жорстокій борні. У сьомому томі на ст. 19 – 131 поіменно мовиться про наших земляків, які на час написання тут проживали чи померли: жителів Ірпеня – 627 чол., селища Ворзель – 263 чол., Гостомеля – 229 чол., та Коцюбинського – 142 чол. Стисло викладено їхні біографічні дані.

Даним виданням завершено повний меморіальний цикл, присвячений людям, які на собі відчули жахіття Другої світової війни.


/Files/images/vv_vyna/002.jpg Ворзельське підпілля: маловідомі сторінки війни. – Ворзель: видавництво СПД Соколенко О.Г., 2008.– 210 с. – іл. 106.

Книгу створено на основі досліджень неопублікованих матеріалів Державного архіву Київської області та зібраних авторами спогадів ветеранів-підпільників про діяльність підпільної організації селища Ворзель. Архівні фонди показують дійсну картину та масштаб діяльності ворзельських патріотів і відкривають справжні імена активістів, які утворювали підпілля, імена яких були забуті.


/Files/images/vv_vyna/001.jpg Бійці вогняного тилу / М.Журавель. – К.: Видавництво «Молодь», 1964. – 167с.

Дане видання – хвилююча розповідь колишньої партизанки М.Журавель про діяльність партійно-комсомольського підпілля «Арсеналець» та партизанського загону імені МЮДу на Київщині буремного 1943 року.

Авторка є свідком жахливих подій війни, тому вона називає справжні імена людей, з яким її звела доля під час боротьби, а також розповідає про документальні події в Києві та області. Зокрема, на ст. 117 – 131 у розділі «В Ірпені» М.Журавель висвітлює діяльність партизанських загонів на території міста Ірпеня, селищ Ворзеля, Бучі, Гостомеля.


14 жовтня – День Українського козацтва та День захисника України.


Українське козацтво: мала енциклопедія

/Files/images/002.jpg Ред. Ф. Г. Турченко та ін. – К.: Генеза; Запоріжжя: Прем’єр, 2012. – 568 с.

Видання комплексно представляє читачеві один з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – українське козацтво.

Мала енциклопедія містить 1376 статті, у яких відображено обставини виникнення і становлення козацтва та його роль в історії, військове мистецтво, громадський устрій, судочинство, господарську діяльність, побут, звичаї та духовність, міжнародні контакти. Серія біографічних статей розповідає про найвидатніші постаті козацької історії, про вітчизняних та зарубіжних державних діячів, дипломатів, учених, письменників і митців, об’єктом уваги яких було козацтво.


Гетьмани України-Русі/Files/images/006.jpg

Т. Чухліб– Донецьк: ТОВ «ВКФ БАО», 2012. – 304 с.

У виданні змальовано тридцять три історичних портрети найвідоміших володарів гетьманської булави давньої України-Русі: Дмитра Байди-Вишневецького, Петра Конашевича-Сагайдачного, Івана Виговського, Івана Мазепи, Кирила Розумовського, Семена Палія та інших.

Читач має змогу познайомиться зі сповненими пригод і випробувань біографіями козацьких ватажків, дізнатися багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів, довідатися про їхню роль на військовий та політичний арені.


/Files/images/012.jpg Реєстр усього Війська Запорозького після Зборівського договору з королем польським Яном Казимиром складений 1649 року, жовтня 16 дняй виданий по достеменному виданню О.М.Бодянським

К.: МСП «Козаки», 1994. – 2011 с.

«Реєстр» – є справжнім документом, що визначає число полків, які на той час були в Україні: Чигиринський, Черкаський, Канівський, Корсанський. У книзі подається перелік усіх прізвищ козаків війська Запорозького.

Сам документ було передано з архіву російського генерала, любителя російської та слов’янської історії й старовини, таємного радника і сенатора варшавських департаментів, Андрія Яковича Стороженка 1857 року.


Страна казаков/Files/images/004.jpg

Ред. Г.Я.Сергиенко; сост. А. А. Олейников – К.: ООО "Журнал "Радуга", 2004. 217 с.

Збірник спогадів сучасників і документів про події в Україні в першій половині ХVІІ – початку ХVІІІ ст. Видання продовжує серію "Історія України в історичних дослідженнях, документах і спогадах сучасників", почату в січні 2004 р. виданням монографії Н.І.Костомарова "Богдан Хмельницький". Містить архівні документальні матеріали про події 1648 – 1654 рр. в України.


Україна-Европа: хронология развития 1500 – 1800/Files/images/001.jpg

Т. 4. Сост.В. А. Зубанови др. – К.: КРИОН, 2009. – 612 с.

У 4-му томі енциклопедичного 5-титомного видання висвітлюється у хронологічній послідовності історичний розвиток України і Європи з 1500 до 1800 рр. Цікаві факти та барвисті ілюстрації допоможуть дізнатися про історію України, зокрема, козацької доби, в контексті історії європейських країн. Історичні події співвіднесені з європейськими державами у сучасних кордонах.


Лицарі булави/Files/images/005.jpg

Шудря М.– К.: Велес, 2008. – 284 с.

Історичні розвідки автора, Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка про українських гетьманів, їхній родовід, освіту, вдачу, місця народження та поховання. Подано цікаві маловідомі факти з життя славних синів України, також розміщено покажчики з основними відомостями про воєначальників Запорозької Січі, гетьманів, військових і політичних діячів інших країн.

Микола Шудря – кінодраматург, письменник, журналіст, сценарист, перекладач, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка (1991), заслужений діяч мистецтв України. Проживав з родиною в Ірпені з 1958 до 1998 року по вул. Садовій, 72.

Засвіт встали козаченьки/Files/images/003.jpg

В. Собчук– К.: Прометей, 2018. – 128 с.

Роман у новелах, у якому історія козацької епохи України переплітається з сучасністю, колишнім козацьким містечком Гостомелем. Розповідається про історію давнього Гостомеля, починаючи з сивої давнини, писемні джерела про те, що містечко належало двом козацьким ватажкам, на початку 16 ст. Семену Полозу, який уклав перший козацький реєстр, а в кінці 17 ст. – Семену Палію, який підняв повстання проти Речі Посполитої, й по суті, був гетьманом без булави Правобережної України протягом двох десятирічь.

Собчук Валентин Миколайович (нар. 1964) – поет, прозаїк, журналіст, лауреат літературної премії ім. Антоновичів. Проживає в Ірпені по вул. Северинівській, 56.


Лицар Дикого Поля. Петро Калнишевський /Files/images/007.jpg

Кулиняк Д. І. – К.: ТОВ ВПЦ «Літопис-ХХ», 2012. – 208 с.

Книга є своєрідним підсумком багатолітніх пошуків і досліджень автора про останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, канонізованого Українською православною церквою влітку 2008 року. Кулиняк Д.І. висвітлює 112-літній життєвий шлях останнього кошового, який у віці 84 років був засуджений до тюремного ув’язнення на Соловках терміном на 25 років, і відбував його в особливо суворих умовах. Цей незламний січовик є уособленням цілого століття української історії.

Данило Кулиняк – відомий український поет, прозаїк, журналіст, публіцист, історик і еколог, член Національної спілки письменників (1987), лауреат багатоьх літературних премій. Проживав у Ірпені по вулиці Калініна (нині – вул.Кулиняка) з 1990 по 2016 рік.


АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви/Files/images/008.jpg

Авт. пр. та укл.І.Штогрінта ін. – Харків.: «Харківська книжкова фабрика «Глобус», 2016. – 354 с.

У річницю виходу «кіборгів» із руїн Донецького аеропорту Радіо Свобода і видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» презентували книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії – усе це під обкладинкою непростої, але дуже важливої і правдивої книжки.

«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами – країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.


АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви/Files/images/011.jpg

Авт. пр. та укл.І.Штогрінта ін. – Харків.: «Харківська книжкова фабрика «Глобус», 2016. – 354 с.

У річницю виходу «кіборгів» із руїн Донецького аеропорту Радіо Свобода і видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» презентували книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії – усе це під обкладинкою непростої, але дуже важливої і правдивої книжки.

«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами – країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.


Люди Донбасса. Жизнь сначала

/Files/images/009.jpg

В. Миронова– Харьков: Бибколлектор, 2016. – 175 с.

Книга про переселенців з Донбасу, людей, які не скаржаться, не вимагають і не ниють. Вони хочуть будувати нову Україну, заради якої підтримували майдани в Києві та Донецьку, допомагали українським військовим і прагнули напоумити людей, які повірили ворожій пропаганді.

Перед нами 31 розповідь про позитивних, сильних людей, які не лише добиваються самореалізації за непростих обставин, але і прагнуть допомагати іншим. Адже й автор книги належить саме до таких людей.


Широкинська операція. Спогади учасників наступу/Files/images/010.jpg

Полк «Азов»; – Київ – Маріуполь – Мена: «Домінант», 2016. – 72 с.

Прес-службою «Азова» для книги було зібрано спогади багатьох учасників операції, всю інформацію про загиблих товаришів. У виданні йдеться про одну з небагатьох успішних операцій українського війська під час війни на Донбас 2015 року, де полк «Азов» майже власними силами, героїзмом молодих воїнів звільнив 5 населених пунктів за 5 днів і відвів вогонь від мирного Маріуполя.

Книга-фотоальбом розповідає від першої особи про пережите учасниками тих подій та ілюструє ці події живими фотографіями.

Кiлькiсть переглядiв: 870